آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216777
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:54
تعداد بازدید : 1043

پیش بینی رونق بازار تجهیزات شبکه فیبر نوری

یک فعال بازار تجهیزات شبکه گفت: با ورود شرکت های FCP و فعال شدن نخستین اپراتور فیبر نوری به تدریج تقاضا برای تجهیزات فیبر نوری در حوزه در کشور افزایش می یابد.


 فارس - علی سبزواری با بیان به فعال شدن شرکت های ارایه دهنده تکنولوژی FTTX (اتصال فیبر نوری به اماکن) و ورود شرکت های FCP (اپراتورهای ارتباطات ثابت) در ایران، از رشد بازار تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه در حوزه FTTX  و GPON در ایران خبر داد.
این فعال بازار تجهیزات شبکه گفت: در گذشته تنها شرکت مخابرات ایران در حوزه فیبر نوری فعالیت می کرد که در نتیجه تنها خریدار تجهیزات فیبر نوری در کشور محسوب می شد اما با صدور مجوز ورود شرکت های FCP به حوزه فیبر و صدور مجوز نخستین اپراتور فیبر نوری ایران به تدریج تقاضا برای تجهیزات فیبر نوری در کشور افزایش خواهد یافت.
وی افزود: با گسترش سرویس های مبتنی بر فیبر نوری شاهد تحول در سرویس دهی ارتباطات در کشور خواهیم بود که سرعت تبادل اطلاعات را تا چند صدمگابیت بر ثانیه افزایش خواهد داد.سبزواری تصریح کرد: در این میان با توجه به تعدد تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات شبکه، تامین نیازهای بومی و امکان بومی سازی تجهیزات براساس نیاز بازار ایران باید یکی از ملاک ها و ویژگی ها در انتخاب تجهیزات وارد شده به شبکه های زیرساختی کشور باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :