آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216778
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396 10:55
تعداد بازدید : 1074

استحکام ساختمان، دلیل استقرار مرکز داده دولت در پست است

مدیرعامل پست گفت: همان طورکه در دولت یازدهم در شرکت پست تغییرات محسوسی را شاهد بودیم، در دولت دوازدهم شتاب تغییرات، سرعت بیشتری می یابد.

وزارت ارتباطات - حسین مهری در رابطه با برنامه های پست برای رونق دولت الکترونیکی گفت: با توسعه دولت الکترونیکی کسب و کار در پست تغییر می یابد، همچنین کالا و اسناد دو موضوع مهمی است که رویکرد جدید پست دنیا به این سمت در حرکت است و شرکت پست نیز با توجه به توسعه دولت الکترونیکی به سمت کالا و اسناد حرکت  می کند؛ مانند جابه جایی اسناد ماشین و منزل که امروزه شرکت پست انجام می دهد.
به گفته مهری حجم کالا در پست افزایش یافته و جهت گیری و زیرساخت ها مبتنی بر دولت الکترونیکی تعریف شده است.
این مقام مسوول ادامه داد: مراودات خود را با کشورها افزایش داده ایم که از جمله آنها چین، ویتنام، اتریش، آذربایجان، ترکیه، عراق، آفغانستان است که با این کشورها تفاهم نامه دو جانبه و با کشور ویتنام  نیز تفاهم نامه سه جانبه امضا کرده ایم و انعقاد تفاهم با پنج کشور دیگر نیز در دستور کار ما قرار دارد تا بتوانیم  فعالیت های شرکت پست  را در سطح بین المللی گسترش دهیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره تغییرات پست در دولت دوازدهم گفت: همان طورکه در دولت یازدهم تغییرات محسوسی را شاهد بودیم، در دولت دوازدهم شتاب تغییرات سرعت بیشتری می یابد.
وی درباره افتتاح مرکز داده شماره دو دولت در مرکز تجزیه مبادلات پست گفت: این مرکز مرتبط با فعالیت های سازمان فناوری اطلاعات است و ساختمان های پست به دلیل استحکام و مرکزیتی که داشته اند، در اختیار مراکز داده سازمان فناوری اطلاعات قرار گرفته اند.
 وی با بیان همکاری با سازمان فناوری اطلاعات افزود: در شهرهای مختلفی مثل مشهد،  تهران، اصفهان، تبریز، همدان و رشت فضا در اختیار این سازمان قرار داده ایم، اما مدیریت این مراکز داده، بر عهده سازمان فناوری اطلاعات است.
مهری یادآور شد: با توجه به اینکه این مراکز در ساختمان های شرکت پست قرار گرفته است؛ قطعا از این فضاها برای فعالیت های پستی از جمله کد پستی و تجارت الکترونیکی استفاده می کنیم.
 وی درباره برنامه های جدید شرکت پست گفت: 16 محور تحول تعریف کرده ایم که از جمله مهم ترین آنها در رابطه با توسعه تجارت الکترونیکی، پست لجستیک، کلان داده ها، تجزیه مبادلات و  هاب پستی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :