آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21687
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1391 10:34
تعداد بازدید : 656

دبیر ستاد صیانت از آثار فرهنگی هنری اعلام کرد:

57 میلیون لوح فشرده غیرمجاز جمع آوری شد

دبیر ستاد کمیته صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طی مدتی که ستاد صیانت از آثار فرهنگی هنری تشکیل شده حدود 57 میلیون لوح فشرده غیرمجاز را از سراسر کشور جمع آوری کرده است.

خبرگزاری فارس- سعیدجابر انصاری گفت: ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری در راستای مقابله با جنگ نرم دشمنان در عرصه محصولات فرهنگی و هنری پی‌ریزی شده و امیدواریم با کمک همه ارگان‌ها و نهادهای مسوول بتوانیم اهداف پیش‌بینی شده را تحقق بخشیم.
دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت ارشاد هدف غرب از طراحی بازی‌های رایانه‌ای متضاد با فرهنگ اسلام را تغییر الگوی زندگی مسلمانان در ملل مختلف دانست و گفت: به همین دلیل ستاد مذکور در همه استان‌ها فعال شده و به مدیریت این مساله می‌پردازد.
 تشکیل کمیته صیانت از آثار فرهنگی هنری در 29 استان
 وی گفت: ستاد صیانت از آثار فرهنگی هنری در 29 اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های مختلف تشکیل شده و در ستاد مرکزی نیز سیاست‌گذاری‌های کلان صورت می‌گیرد.
جابر انصاری با بیان اینکه مدیران کل ارشاد استان‌ها از این امر استقبال کرده‌اند ابراز کرد: امیدواریم با حمایت‌های کافی از این ستاد بتوانیم از فساد و تباهی فرهنگی و هنری مد نظر دشمنان در سراسر کشور جلوگیری کنیم.
دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت ارشاد جلوگیری از مصادیق غیرمجاز و نیز رعایت حقوق مالکیت معنوی را از وظایف ستاد مذکور دانست و گفت: مراجع تقلید طی فتوای خود رعایت نشدن حقوق مالکیت معنوی را حرام و نوعی دزدی قلمداد کرده‌اند هرچند برخی افراد سودجو همچنان به کپی‌برداری و سوءاستفاده مشغول هستند.
وی با اشاره به تکثیر غیرمجاز انواع فیلم، موسیقی، بازی‌های رایانه‌ای و کتاب توسط دلالان فرهنگی گفت: نیروی انتظامی به ویژه پلیس اطلاعات و امنیت ناجا همکاری خوبی با وزارت ارشاد و ستاد صیانت از آثار فرهنگی هنری داشته و علاوه بر این هماهنگی با دادگستری به منظور ایجاد دادسرای فرهنگی هنری در استان‌ها صورت گرفته است.

مشکل تداخل صنفی فروشندگان محصولات فرهنگی حل می‌شود
 جابر انصاری با تاکید بر پاک‌سازی و اصلاح امور فرهنگی در سراسر کشور گفت: مشکل تداخل صنفی در عرضه محصولات فرهنگی نیز با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی و شورای اصناف در حال حل شدن است زیرا عقیده داریم فرآیند تولید و عرضه محصولات فرهنگی باید تابع یک سیستم تخصصی باشد به همین دلیل تشکیل اتحادیه‌ای مجزا برای عرضه محصولات فرهنگی در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته است.
دبیر کمیته حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت ارشاد گفت: طی مدتی که ستاد صیانت از آثار فرهنگی هنری تشکیل شده حدود 57 میلیون لوح فشرده غیرمجاز را از سراسر کشور جمع‌آوری کرده است.
وی با اشاره به وفور محصولات فرهنگی غربی در بازار کشور افزود: در این شرایط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مقابله با این تهاجم فرهنگی پرداخته و سعی می‌کند جلوی ورود بازی‌هایی را که با اصول اسلامی و فرهنگی ملت ایران در تضاد هستند بگیرد.
 اجرای طرح مبارزه با فروشندگان محصولات فرهنگی غیرمجاز
 جابر انصاری با بیان اینکه کودکان و نوجوانان جذب بازی‌های مهیج می‌شوند گفت: دشمنان سعی می‌کنند از این ظرفیت نهایت بهره‌برداری را داشته باشند به همین دلیل با توافقی که با نیروی انتظامی صورت گرفته طرح ویژه برخورد با فروشندگان محصولات فرهنگی غیرمجاز اجرا می‌شود.
دبیر کمیته حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری وزارت ارشاد خواستار اطلاع‌رسانی صحیح رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در خصوص معرفی محصولات مفید فرهنگی به جامعه شد و عنوان داشت: برگزاری نشست‌ها و همایش‌هایی به منظور هم‌اندیشی در خصوص شیوه مبارزه با ورود کالای فرهنگی غیرمجاز و نیز تولید محصولات مفید در دستور کار قرار دارد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :