آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21695
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1391 10:48
تعداد بازدید : 470

معاون گمرک:

در گمرک ها دپوی کالا نداریم

معاون گمرک ایران با اشاره به اینکه در گمرک های کشور چیزی به نام دپوی کالا نداریم، گفت: مناطق ویژه و آزاد در قلمرو کاری گمرک نیستند و بخش زیادی از کالاهای کشور نیز از طریق این مناطق وارد کشور می شود.

ایسنا- محمدرضا نادری درباره دپوی کالا در گمرک‌های کشور گفت: ‌ما در کشور مناطق ویژه و آزاد داریم که بخش وسیعی از کالاهای کشور از طریق این مناطق وارد شده و بعد از آنجا وارد سرزمین اصلی می‌شود.
وی افزود: در مناطق عادی چیزی به نام دپوی کالا نداریم، چراکه روال واردات و ترخیص کالا عادی است. ولی در مناطق ویژه و آزاد که خارج از قلمرو گمرک است وضعیت به گونه‌ای است که کالا بدون اظهار به گمرک وارد می‌شود که برای ورود به سرزمین اصلی باید اظهارنامه گمرکی را داشته باشد.
نادری گفت: البته ما در حال رصد دپوی کالا در گمرک‌های داخلی هستیم. همچنین در حال جمع‌آوری اطلاعات مربوط به اینکه چه میزان کالا و از چه نوعی در گمرک‌های کشور و در مبادی ورودی دپو شده، هستیم.
وی افزود: کالایی که از منطقه ویژه یا آزاد قصد ورود به سرزمین اصلی را داشته باشد، باید ثبت سفارش شود و عمدتا این کالاها با ارز متقاضی وارد شده‌اند و خارج از قلمرو گمرکی هستند. اما برای ورود به سرزمین اصلی باید اظهارنامه گمرکی
بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :