آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217054
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 11:6
تعداد بازدید : 1021

تابلوهای آلودگی هوای پایتخت آنلاین شد

اطلاعات تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هوای تهران که در 17 نقطه شهر نصب هستند، آنلاین شد.


فارس - وحید حسینی مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: در سال های اخیر به منظور نمایش وضعیت آلودگی هوا به شهروندان، اطلاعات شاخص 24 ساعته در تابلوها نمایش داده می شد اما با توجه به راه اندازی سامانه برخط و همچنین محاسبه شاخص آنلاین یا 3 ساعته ازطریق شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به جای وضعیت 24 ساعته، شاخص آنلاین برای شهروندان تهرانی به نمایش درآمده است.
حسینی در ذکر جزییات این طرح گفت: اطلاعات مربوط به 3 ساعت اخیر، میانگین گیری شده و به معرض نمایش مردم در می آید. همچنین این اطلاعات هر یک ساعت به روز رسانی می شود. نقطه قوت این کار، ارایه اطلاعات از وضعیت لحظه ای هوا به شهروندان است تا در تصمیم گیری ها برای سفر های درون شهری یا مراقبت های بهداشتی موثر باشد.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: متاسفانه در شهر تهران افرادی که دچار بیمارهای قلبی – ریوی یا مشکلاتی از این دست هستند، به همراه سایر گروه های حساس نظیر سالمندان، بانوان باردار و کودکان در معرض آلودگی هوا قرار دارند و قرارگیری در شرایط ناسالم کیفیت هوا برای آنها مضر است. به همین علت آنان بر اساس تغییرات جدید می توانند با استناد به اطلاع رسانی آنلاین تابلوهای شهر تهران  از مضرات آلودگی هوای آن ساعت دور بمانند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :