آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217065
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 11:31
تعداد بازدید : 664

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق اعلام کرد:

گمرک انتقال فعالیت هایش به سامانه انبارهای وزارت صمت را پذیرفت

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه فعالان اقتصادی تنها از سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند، گفت: گمرک انتقال فعالیت های خود را به سامانه جامع انبارهای وزارت صمت پذیرفت.

فارس - قاسم خورشیدی درباره موازی کاری های بخش انبارها از سوی گمرک گفت: در هفته گذشته جلسه ای با حضور مدیران ارشد گمرک کشور برگزار شد و نتیجه این شد که گمرک هیچ ادعایی درباره ثبت کالاها در سامانه انبارهای گمرکی ندارد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه گمرک انتقال فعالیت های خود را درباره انبار و محل نگهداری کالاها به سامانه جامع انبارهای وزارت صمت پذیرفت، اظهار داشت: قرار بر این شد که گمرک موضوع ثبت کالاها در سامانه انبارهای خود را منتفی اعلام کند و تمام فعالان اقتصادی تنها از سامانه جامع انبارها وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند.
وی در ادامه گفت: حلقه واصل بین سامانه جامع انبارهای وزارت صمت با سامانه جامع امور گمرکی، سامانه بارنامه برخط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور است.
خورشیدی اضافه کرد: اگر مبدا و مقصد باری که به نوعی انبار محسوب می شود، در سامانه جامع انبارها ثبت نشود، امکان صدور بارنامه الکترونیکی برای آن بار فراهم نمی شود.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان گفت: حمل و نقل کالا بدون بارنامه در کشور و بدون ثبت در سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت قاچاق محسوب می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :