آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217071
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 11:48
تعداد بازدید : 1133

هوواوی در آستانه سبقت از اپل

تحلیلگران پیش می کنند که هوواوی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ با کنار زدن اپل، به دومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند تبدیل شود.


فناوران - براساس گزارش هوواوی، محصولات سری P و M، به همراه برند آنر، فروش خوبی داشته اند. با توجه به اینکه انتظار می رود اپل، آیفون ۸ را در ماه سپتامبر معرفی کند، احتمالا تا اوایل اکتبر این گوشی به بازار عرضه نخواهد شد و همین موضوع فرصت مناسبی را برای پیشی گرفتن هوواوی از اپل فراهم خواهد کرد.
بر اساس گزارش موسسه IDC، هوواوی با فروش 38/5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند و کسب سهم 11/3 درصدی از این بازار، موفق به حفظ عنوان سومین تولیدکننده برتر گوشی هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۷ شد. این در حالی است که اپل، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، موفق به فروش ۴۱ میلیون دستگاه گوشی شد و توانست در این بازه زمانی ۱۲ درصد از سهم این بازار را از آن خود کند. به این ترتیب، این دو شرکت اختلاف اندکی با یکدیگر دارند و اگر هوواوی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ نیز موفق به افزایش رشد خود شود، می تواند با پشت سر گذاشتن اپل، حداقل تا پیش از رشد فروش آیفون ۸، به جایگاه دوم ارتقاء پیدا کند.
در حال حاضر هوواوی در چین رشد ثابت و مداومی دارد. این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با فروش 23/5 میلیون دستگاه، موفق به کسب سهم ۲۱ درصدی از بازار گوشی های هوشمند در چین شد. علاوه بر این، فروش این شرکت در ژاپن، کره و آسیای جنوب شرقی رشد خوبی داشته است. هوواوی همچنین موفق به گسترش حضور خود در اروپا شده است که یک دستاورد بسیار خوب برای این شرکت محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، انتظار می رود هوواوی با تداوم رشد خود، موفق به فروش ۴۰ میلیون دستگاه گوشی در طول سه ماهه سوم ۲۰۱۷ شود که به نظر می رسد رقمی کافی برای کنار زدن اپل باشد. در طول سه ماهه سوم سال انتظار اینکه هوواوی از اپل پیشی بگیرد زیاد است، چرا که انتظار می رود به دلیل عرضه آيفون 8 بسیاری از کاربران خرید گوشی های آیفون را به فصل آخر سال موکول کرده اند. اما در طول سه ماهه چهارم سال احتمالا فروش اپل از هوواوی بیشتر خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :