آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217288
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1396 11:31
تعداد بازدید : 1307

روزهای پایانی کار با ثبتارش برای بازرگانان

با ایجاد سامانه جامع تجارت، نیازی به ثبت اطلاعات بازرگانان در چند درگاه نیست و آنها می توانند با مراجعه به این سامانه، عملیات استعلام ضوابط کالایی، اخذ مجوز، ثبت سفارش، تعیین منشاء ارز، انبارش و لجستیک بین المللی را انجام دهند.

فارس – بر این اساس بازرگانان از این پس باید ثبت سفارش کالاهای واراداتی خود را در درگاه سامانه جامع تجارت انجام دهند. سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه خود آورده است: در راستای تسهیل فرآیند تجاری و بهبود عملکرد آنها، ثبت سفارش افتتاح کلیه کالاها به جز تعرفه های فصل 84 و تعرفه های استثنا از تاریخ 21 مرداد ماه 1396 در سامانه جامع تجارت به آدرس ntsw.ir انجام می شود. درخواست های جایگزین، اصلاحیه و تمدید ثبت سفارش هایی که پیش از این تاریخ در سامانه ثبتارش به آدرس sabtaresh.tpo.ir ثبت شده اند، تا اطلاع ثانوی همچنان در سامانه فوق قابل دسترسی است. بنابر این گزارش، سامانه جامع تجارت در راستای تسهیل تجارت و بر مبنای کاهش هزینه ها و زمان صرف شده برای تجارت ایجاد شده است.
پس از ایجاد سامانه جامع تجارت دیگر نیازی به حضور فیزیکی بازرگانان یا ثبت اطلاعات تکراری در چند درگاه وجود ندارد؛ بلکه آنها می توانند تنها با مراجعه به این سامانه عملیات استعلام ضوابط کالایی، اخذ مجوزها، ثبت سفارش، تعیین منشاء ارز، انبارش، لجستیک، عملیات بیمه و در آینده ای نزدیک تشریفات گمرکی را انجام دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :