آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21731
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1391 10:10
تعداد بازدید : 2383

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور اعلام کرد

آغاز جمع آوری گوشی های قاچاق از بازار

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور از روز دیروز جمع آوری تمامی گوشی های موبایل قاچاق و فاقد طرح شبنم را از سطح بازار تلفن همراه کشور جمع آوری می کند.

 

روابط عمومی مجمع عالی واردات- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با اشاره به طرح جامع گوشی‌های قاچاق و فاقد طرح شبنم در کشور گفت: به دلیل ساماندهی بازار تلفن همراه و جلوگیری از قاچاق گوشی موبایل که منجر به کاهش درآمدهای دولت شده، این سازمان به طور جدی به مقابله و برخورد با فعالان غیرقانونی در این حوزه می‌پردازد.
سردار مهدی ابویی در این باره گفت: هم‌زمان با اجرای این طرح تمامی گوشی‌های موجود در بازار که دارای برچسب شبنم نباشند به عنوان کالای قاچاق به شمار می‌آیند و از سطح بازار جمع‌آوری می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه این طرح باید از سال گذشته شروع می‌شد اما با درخواست‌های مکرر اتحادیه‌ها و فعالان این صنف با تعویق صورت گرفت، گفت: هم‌اکنون اجرای طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق و فاقد شبنم از روز یک‌شنبه به صورت گسترده آغاز شده است و هیچ‌گونه تمدیدی در مورد تعویق این طرح نیز وجود نخواهد داشت.
ابویی با اشاره به کالاهای موجود در بازار که دارای طرح شبنم نیستند، افزود: آن دسته از فعالان بازار و فروشندگانی که کالاهای از قبل خریداری شده با برگه سبز گمرکی دارند اما فاقد طرح شبنم هستند نیز می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌های مربوطه به دریافت کد رهگیری اقدام کنند تا کالاهای آنان در لیست گوشی‌های فاقد طرح شبنم قرار نگیرد.
در همین حال رییس شبکه بازرسی نظارت مردمی کارگروه تلفن همراه با اشاره به اجرای نهایی این طرح افزود: طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق که باید از آبان ماه سال گذشته اجرا می‌شد به دلیل مخالفت‌های واردکنندگان و پخش کنندگان عمده این کالا به تعویق افتاد.
“مهدی عبقری”، رییس شبکه بازرسی، نظارت مردمی کارگروه تلفن همراه در این باره گفت: هم‌زمان با اجرای طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق و فاقد طرح شبنم که از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از  یک‌شنبه در بازار تلفن همراه کشور اجرا شده جایی برای سودجویان موبایل باقی نمی‌ماند.
وی با اشاره به اینکه اجرایی شدن این طرح به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان و جلوگیری از توزیع و فروش اجناس قاچاق و تقلبی صورت می‌گیرد، افزود: مجمع عالی واردات موبایل از سال گذشته حمایت همه جانبه خود را به منظور کاهش قاچاق این کالای ارتباطی و دیجیتالی اعلام کرده چراکه در صورت تامین نیاز بازار توسط فعالان قانونی شاهد حذف هرگونه کلاهبرداری و سودجویی از مصرف کنندگان خواهیم شد.وی افزود: در شرایط فعلی که سهم بالایی از بازار تلفن همراه کشور به فعالان غیرقانونی این حوزه اختصاص یافته، اجرای این طرح بیش از گذشته محسوس می‌شود چراکه هم‌زمان با کمرنگ شدن قاچاق گوشی تلفن همراه میزان واردات قانونی موبایل به کشور افزایش می‌یابد که در پی آن شاهد افزایش درآمدهای گمرکی جمهوری اسلامی ایران و همچنین ایجاد اطمینان خاطر در مصرف کننده نیز می‌شویم.
عبقری با اشاره به افزایش واردات گوشی‌های قانونی طرح شبنم‌دار به کشور افزود: هم‌زمان با اجرای طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق از بازار مصرف کنندگان نهایی می‌توانند با اطمینان خاطر به خرید این کالای دیجیتالی و ارتباطی بپردازند چراکه طرح شبنم نصب شده روی این کالاها اصالت واقعی کالا و شرکت واردکننده قانونی را نمایش می‌دهد.
وی همچنین از تمامی فروشندگان و مسوولان اتحادیه صوتی و تصویری تلفن همراه کشور خواستار همکاری همه جانبه در این زمین شد تا بازار تلفن همراه کشور که بالغ بر 80 میلیون مشترک دارد عاری از هرگونه کالای قاچاق و تقلبی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :