آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217327
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 7:6
تعداد بازدید : 1701

رییس سازمان فناوری اطلاعات خواستار شد

برای جلوگیری از خروج داده ها از کشور جی نف سریع تر انجام شود

جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی با حضور نصرالله جهانگرد، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت پست برگزار شد.

پست - در این جلسه جهانگرد با بیان اینکه اهمیت ایجاد پروژه (GNAF) بهعنوان یک پلات فرم از منظر اقتصادی، اجتماعی و امنیتی هر روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود، گفت: خروج داده از کشور خطرات فراوانی به دنبال دارد و تاخیر در ایجاد و بهره برداری از این طرح بنیادین بسیار صدمه آفرین خواهد بود و منجر به توقف ارایه بسیاری از سرویس ها و خدمات مبتنی بر مکان در آینده می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از سرویس ها از نقشه های بیگانه استفاده می کنند، گفت: باید با همت و تلاش مضاعف و مشارکت گروهی حتی خارج از حدود وظایف شغلی این پروژه را هرچه سریع تر به سرانجام برسانیم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه در آینده از شروط مقدماتی ارایه بسیاری از سرویس ها و خدمات به شهروندان احراز هویت و آدرس خواهد بود، افزود: طبیعتا همین امر به تحقق فرایندی که در سطح ملی الزام آور خواهد بود، کمک می کند.
جهانگرد گفت: اجرای نظام GNAF به عنوان یک خدمت پایه موجب توانمندسازی و تحول در مدیریت منابع و تسهیل در خدمت رسانی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :