آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217328
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 7:7
تعداد بازدید : 686

ادعای مایکروسافت درباره محبوبیت تبلت و نوت بوک هایش درست نیست

سرفیس در سرازیری

در هفته گذشته اخباری از سوی کانسومر رپیوتز در رابطه با افزایش حجم مرجوعی دستگاه های سرفیس منتشر شد که البته مایکروسافت این موضوع را رد و اعلام کرد که میزان خرابی دستگاه های سرفیس در ماه های گذشته به یک درصد کاهش یافته است.

مریم عسگری
حالا گزارش جدیدی که از سوی وب سایت ورج منتشر شده است، گویای رشد آمار مرجوعی های سرفیس های مایکروسافت است.
بر اساس این گزارش، نرخ بالای مرجوعی سرفیس بوک و سرفیس پرو ۴ در آغاز عرضه ، عامل اصلی پایین آمدن نرخ اعتبار این محصولات است.
نظرسنجی کانسومر ریپورتز هم که از ۹۰ هزار مالک تبلت و لپ تاپ سرفیس صورت گرفته است ، مشخص کرده که حدود 25 درصد از کاربران دستگاه های سرفیس در دو سال ابتدایی کاربری خود با مشکلات بسیاری مواجه شده اند که آنها را ناچار به ارجاع دستگاه به کمپانی تولیدکننده برای رفع عیب کرده است.
 همچنین وب سایت ترورت اعلام کرده است که نرخ مرجوعی بالای سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک موجب کاهش توجه به سمت محصولات این برند شده است.
در نموداری که این وب سایت درباره حجم مرجوعی محصولات سرفیس ارایه کرده است، به وضوح مشخص است که  نرخ بازگشت سرفیسبوک هنگام عرضه آن، ۱۷ درصد بود و با گذشت ۶ ماه به حدود 10 درصد رسیده است. 
نرخ بازگشت سرفیس پرو ۴ هم هنگام عرضه آن ۱۶ درصد بود؛ اما با گذشت یک ماه این رقم به ۱۰ درصد کاهش یافت.
 این درحالی است که نرخ بازگشت سرفیس پرو ۳ هنگام عرضه آن ۱۱ درصد بود که در زمان کوتاهی، به کمتر ۱۰ درصد کاهش یافت. سرفیس بوک با گذشت دو سال از آغاز عرضه به بازار با بالاترین نرخ مرجوعی در بین دیگر محصولات روبه رو بوده است.
این گزارش می افزاید: زمانی که نسخه های اولیه سرفیس بوک در اکتبر ۲۰۱۵ نقد و بررسی شد، مشکلاتی مانند صفحه آبی، از کار افتادن درایورها و اپلیکیشن داکینگ مخصوص نمایشگر برای کاربران به وجود آمد. مایکروسافت به این وب سایت ها اطمینان داد که برخی از این مشکلات برطرف خواهد شد؛ اما این اتفاق رخ نداد و برطرف این مشکلات ماه ها به طول انجامید.
در هر حال مایکروسافت معتقد است مشکلات موجود در محصولاتش را برطرف کرده و این موضوع به کاهش نرخ مرجوعی محصولات سرفیس در یک سال اخیر منجر شده است. با این حال انتشار این اخبار موجب تغییر نگاه خریداران به محصولات این برند شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :