آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217331
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 7:9
تعداد بازدید : 1328

هوش مصنوعی مکمل گوشی های هوشمند است

تحلیلگران اعتقاد دارند که گوشی های هوشمند همچنان پتانسیل جذب نوآوری را دارند و هوش مصنوعی نقش مهمی در آینده آن ها ایفا می کند.

فناوران - رییس بخش گوشی های هوشمند هوواوی، معتقد است که گوشی های موبایل هنوز راه زیادی برای بهبود و نوآوری دارند و می توان در بخش های مختلف آنها بهبودهای زیادی اعمال کرد.
بر اساس گزارش کارشناسان، گوشی های هوشمند هنوز هم در بخش دوربین، باتری و تراشه امکان پیشرفت را دارند و با ارایه سرویس های شبکه 5G احتمالا تغییرات بزرگی برای گوشی های هوشمند در راه است. 
البته بسیاری از محققان آینده را در تسخیر ابزارهای پوشیدنی و هوشمند می دانند که البته این دستگاه ها امروز وابسته به گوشی های هوشمند هستند و بدون آنها کارایی زیادی ندارند. 
از سوی دیگر شرکت های اپل و مایکروسافت به توافق رسیده اند که گوشی های هوشمند در آینده نزدیک منسوخ می شوند، اما محققان هوواوی بر این عقیده اند که عمر گوشی های هوشمند در آینده نزدیک به پایان نخواهد رسید، البته آنها معتقدند که شرکت های تولیدکننده گوشی باید تمام تمرکزشان را بر افزایش قدرت پردازشی و بهبود عملکرد باتری قرار 
دهند.
هوش مصنوعی کم کم راه خود را به گوشی های هوشمند باز کرده است و بسیاری از محدودیت های آن ها را از بین خواهد برد. هوش مصنوعی جهش بزرگ بعدی در گوشی های هوشمند است و حتی نوع استفاده ما را از آن ها تغییر می دهد. 
هوش مصنوعی به این دستگاه ها کمک می کند که نیازهای انسان ها را پیدا کنند و به دستیار شخصی آن ها تبدیل شوند. 
هوش مصنوعی، تجربه کاربری گوشی های هوشمند را به طور کامل تغییر می دهد؛ اما پیش از آن این دستگاه ها به جهش بزرگی در تراشه ها و سرویس های ابری نیاز دارند چراکه هوش مصنوعی به قدرت پردازشی و باتری قدرتمند و سازگاری بین دستگاه و فضای ابری نیاز دارد.
 بر این اساس شرکت های بزرگ در حال سرمایه گذاری روی توسعه هوش مصنوعی هستند که هم سخت افزار و هم نرم افزار مورد نیاز آن را ارایه کنند.
اگرچه این دستگاه ها امروز بسیار کاربردی هستند، اما با توسعه هوش مصنوعی می توان به آینده آنها امیدوارتر بود چرا که با ترکیب قابلیت هایی همچون صوت و تصویر و پیش بینی رفتار کاربران می توان انتظار داشت که گوشی های هوشمند فراتر از دستگاه های امروزی 
باشند.
هم اکنون دستیار صوتی الکسا، کورتانا، سیری و گوگل اسیستنت پیشرفت های زیادی در دستگاه های موبایل داشته اند و توانسته اند در بسیاری از موارد به کاربران در دسترسی به قابلیت های مختلف گوشی کمک کنند. 
با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده چه پیشرفت هایی در حوزه تلفن همراه رخ می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :