آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217335
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 8:0
تعداد بازدید : 1241

نماینده موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات:

آذری جهرمی با فساد مبارزه کرده است

رمضانعلی سبحانی فر رییس کمیته ارتباطات و نماینده مردم سبزوار در مجلس که در موافقت از برنامه ها و وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات به سخنرانی پرداخت گفت: امروز هیچ سروری درخارج از کشور نداریم و معتقدیم با بستن فضای مجازی، توسعه امکان ندارد.

فناوران - وی افزود: این بخش هم خودش جوان است و هم در تمام دنیا  جوانان پیشران توسعه این بخش هستند و سن مدیران، کارکنان، کاربران بزرگترین شرکت های دنیا همچون شرکت های گوگل، اپل، فیس بوک بین 25 تا 35 سال است.
سبحانی فر افزود: دو همکار بزرگوار بنده مطالبی را بیان کردند که قضاوت این مطالب را به شما و مردم فهیم واگذار می کنم. حدود یک دهه است که مسوولان تاکید بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات دارند و این خواسته در حد یک پاورپوینت باقی ماند ولی امروز شما شاهد فراهم شدن زیرساخت این خواسته به حق گردیده ایم.
وی ادامه داد: توسعه سوییچ های انتقال و فیبر نوری امروز جهش فراوانی داشته است از جمله 51  هزار کیلومتر فیبر نوری به 62 هزار کیلومترافزایش یافته و در بخش اینترنت قطعا شما به یاد دارید که درچند سال گذشته قطعی اینترنت به کرات درمصاحبه ها شنیده می شد که مسولان می گفتند؛ فیبرنوری مسیر دریا را کوسه ماهی ها خورده اند و یا کشتی ها قطع کرده اند وعلت قطع شدن و کاهش کیفیت اینترنت، کشتی و کوسه ماهی تلقی می شد.
نماینده مردم سبزوار افزود: اما امروز شما سرعت اینترنت را می بینید و در چند سال اخیر پهنای باند از 70 مگابیت به 1000 مگابیت رسیده است و سرانه پهنای باند به 35 برابر رسیده است، 
سبحانی فر گفت: برادر عزیزم که از فساد گفتید؛ مبارزه با باندهای بین المللی قاچاق ترافیک بین الملل  و حذف اعمال سلیقه های غیرکارشناسی در فرآیندهای اجرایی پروژه ها و بهبود فرآیند های مالی و قراردادی که باعث شد، قرارداد 250 میلیون دلاری خرید تجهیزات شبکه ملی و اطلاعات زیرساخت به 120 میلیون دلار کاهش پیدا کند و به نفع این مردم انجام شود. اینها مسایلی هست که در کارنامه آذری جهرمی دیده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :