آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21734
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1391 10:14
تعداد بازدید : 956

مدیرعامل مرکز شماره‌گذاری ایران:

محصولات داخلی برای دریافت نشان استاندارد باید بارکد بگیرند

مدیرعامل مرکز شماره گذاری ایران گفت: ایران کد بستر تبلیغات و فروش محصولات داخلی را در جامعه مجازی فراهم کرده است.

 

ایسنا- احمد غلامزاده گفت: ایران کد به معرفی محصولات داخلی به صورت فارسی و انگلیسی می‌پردازد که در دنیا به عنوان یک استاندارد به حساب می‌آید. در حال حاضر تبلیغات و فروش در جامعه مجازی از طریق اینترنت، سیستم کدینگ و موتورهای جست‌وجوی بین‌المللی انجام می‌شود.
وی گفت: ایران کد در حال حاضر از طریق اینترنت و سیستم کدینگ به تبلیغات و فروش محصولات داخلی کمک می‌کند و به دنبال آن هستیم تا در آینده نزدیک از موتورهای جست‌وجوی بین‌المللی نیز استفاده کنیم.
وی همچنین درباره پورتال ملی گفت: پورتال ملی از طریق اینترنت به آدرس irancode.ir و تلفن همراه قابل دسترسی است که در حال حاضر یک میلیون محصول در سیستم ثبت شده است.
مدیرعامل مرکز شماره گذاری ایران با اشاره به ملزم شدن محصولات داخلی برای دریافت ایران کد گفت: محصولات داخلی زمانی که بخواهند از خدمات دولت استفاده کنند یا نشان استاندارد یا پروانه بهره‌برداری دریافت کنند باید بارکد ایران کد را دریافت کنند.
وی گفت: متقاضیان از طریق سامانه اینترنت و 50 دفتر خدمات ایران کد در سرتاسر ایران می‌توانند به دریافت بارکد ایران کد اقدام کنند.
وی در پایان گفت: بارکد دوبعدی و الکترونیکی توسط اسکن تلفن همراه و پیام کوتاه قابل خواندن هستند که برنامه اسکن تلفن همراه تمام بارکدهای دو بعدی را رمزگشایی می‌کند و در سامانه اینترنتی ایران کد برای نصب در تمام تلفن‌های همراه بارگذاری شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :