آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217344
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 9:23
تعداد بازدید : 1188

مرکز ماهر به دولتی ها خدمات ابری توزیع محتوا می دهد

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) در اطلاعیه ای اعلام کرد با هدف ارتقای امنیت، مقابله با حملات سایبری و افزایش ظرفیت سایت های دولتی خدمات ابری توزیع محتوا ارایه می کند.

فناوران - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) برای کمک به وب سایت های دولتی در پاسخگویی به حجم درخواست ها و مراجعات بالا و همچنین حفاظت از آنها در برابر حملات رایج، اقدام به ارایه خدمات حفاظت سامانه های تحت وب کرده است.
براین اساس این مرکز اعلام کرد که با هدف ارتقای امنیت و افزایش ظرفیت و سرعت پاسخگویی سایت های دولتی به مراجعات کاربران و همچنین مقابله با حملات سایبری نظیر DDOS، با همکاری شرکت دانش بنیان «ابر آروان» توزیع کننده محتوای بومی (CDN) به ارایه خدمات ابری توزیع محتوا اقدام کرده است.
شبکه توزیع محتوا با قرارگیری در بین مراجعه کنندگان و سایت، علاوه بر افزایش چشم گیر ظرفیت پاسخگویی به کاربران متعدد، خدمات حفاظتی متعددی نیز در لایه های متعدد ارایه خواهد کرد.
بهره گیری از این خدمات ابری نیازمند هیچ تغییری در ساختار سرویس دهنده ها و نرم افزارهای سایت نیست و استفاده از این خدمات برای سایت های دولتی هزینه ای به همراه ندارد.
توزیع محتوای آنلاین مورد نظر در تمام نقاط مهم دنیا و سراسر ایران و ارایه محتوا به کاربران از نزدیک ترین نقطه جغرافیایی، افزایش سرعت بارگذاری محتوای آنلاین،  محافظت از محتوای اینترنتی در برابر حملات سایبری از جمله حملات منع سرویس توزیع شده DDoS، فشرده سازی و بهینه سازی محتوای آنلاین و دسترسی همیشگی سایت خدمات گیرنده حتی در صورتی که هاست اصلی از سرویس دهی خارج شده باشد، ازجمله ویژگی های استفاده از سرویس شبکه توزیع محتوا و سامانه امنیت ابری عنوان شده 
است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :