آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217348
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 9:32
تعداد بازدید : 1003

تولید نخستین میز هولوگرامی چندکاربره دنیا

یک شرکت استرالیایی با نام Euclideon در حال تولید نخستین میز هولوگرامی چندکاربره دنیاست.


ایسنا- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی گیزمگ، تا چهار نفر می توانند اطراف یک تصویر هولوگرامی قدم بزنند و با یک عینک هوشمند مخصوص، با میز تعامل داشته باشند. 
این فناوری سال 2018 فروش خواهد داشت.
ایده میز هولوگرامی دهه هاست موضوع داستان های علمی -تخیلی بوده است. هولوگرام، نوعی تصویر استریوست که رایانه آن را تولید می کند و درست مانند تصویری است که هنگام تماشای یک فیلم سه بعدی دیده می شود. اما در این روش، چنانچه گروهی از افراد دور یک میز بایستند و به یک تصویر نگاه کنند، آن را فقط از یک نما خواهند دید و با حرکت کردن اطراف میز، این تصویر تغییر نخواهد کرد و حالت توهمی تصویر از بین خواهد رفت.
با این حال، شرکت استرالیایی Euclideon اعلام کرده است که این مشکل را حل کرده و می توان از هشت زاویه به تصویر میز هولوگرامی جدید نگاه کرد و به همین دلیل این سیستم، اولین میز هولوگرامی چندکاربره دنیا لقب گرفته است.
همچنین تا چهار کاربر می توانند همزمان هولوگرام تولید شده به واسطه این میز را نگاه کنند و دور میز بچرخند و بدون نیاز به کلاه واقعیت افزوده، با تصویر تعامل برقرار کنند.
 کاربران فقط باید از یک جفت عینک آفتابی رهگیری کننده حرکت استفاده کنند که بسیار شبیه عینک سه بعدی است.
زمانی که افراد این عینک ها را به چشم می گذارند، میز قادر است وضعیت هریک از چشمان آن ها را رهگیری کرده و تصویری را برای هر چشم بسازد.
 با داشتن فیلم های کریستالی جداگانه در هر دو سطح میز و عینک ، این میز می تواند تا هشت تصویر جداگانه را که برای چشم غیرمسلح مجموعه ای از نور رنگی است، طبقه بندی کند و به چهار کاربر امکان تماشای یک تصویر استریو را بدهد که مانند هولوگرام های فیلم «جنگ ستارگان» است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :