آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217350
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1396 9:35
تعداد بازدید : 697

قدم گذاشتن در جاده ICT روحیه جوان و جنگنده می خواهد

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای با تمجید از اقدامات آذری جهرمی در دوران ریاست شرکت ارتباطات زیرساخت، او را شخصی برآمده از بدنه وزارت ارتباطات و آشنا با مسائل حوزه فناوری اطلاعات توصیف کرد که به گسترش فضای مجازی نیز اعتقاد دارد.

ایسنا - حمید بابادی نیا با بیان اینکه درباره شخصیت و سوابق اجرایی وزیر پیشنهادی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آشنایی کامل دارد، گفت: آذری جهرمی کسی است که در حوزه زیرساختی ارتباطات کشور کار کرده است و مهندسی کاربلد است؛ چیزی که تا قبل از این در وزارت ارتباطات خلاء به حساب می آمد. ایشان با دانش و تجربه خود به حوزه IT و CT کاملا اشراف دارد.
مسوول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه در گذشته مدیران حوزه ارتباطات بیشتر به دنبال مسایل سیاسی بودند، اضافه کرد: محمد جواد آذری جهرمی هم مدیر و هم مهندسی کارآزموده است؛ به علاوه اینکه جوان هم هست. برای قدم زدن در جاده ارتباطات و فناوری اطلاعات یک روحیه جوان و جنگنده لازم است تا بتواند تغییرات لازم را در این حوزه اعمال کند. دیگر با مدیریت سنتی نمی توان وزارت ارتباطات را اداره کرد، امری که اگر تغییر یابد، می توان به استفاده از آی تی در زیرساخت های ارتباطاتی امیدوار بود.
وی درباره سابقه اجرایی جهرمی در وزارت ارتباطات به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار کرد: اینکه کسی از خود مجموعه وزارت به عنوان وزیر انتخاب شود، به دلیل آشنایی با مسایل این حوزه می تواند بسیار موفق تر از کسی عمل کند که از بیرون به این وزارت تحمیل می شود. اینکه کسی می گوید من هم کلام و هم صدای شما هستم و در عمل هم آن را ثابت کرده است، باعث امیدواری فعالان صنف حوزه آی تی است.
بابادی نیا در پایان به محدودیت های مقرراتی حوزه آی تی پرداخت و ابراز امیدواری کرد که با حضور جهرمی این محدودیت ها برطرف و همچنین ضمن مشاوره با کارشناسان و فعالان حوزه آی تی و به کارگیری دانش، تخصص و تجربه آنان از افراد فعال در حوزه آی تی حمایت بیشتری شود تا شاهد رشد هرچه بیشتر فضای آی تی در کشور باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :