آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217411
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1396 1:41
تعداد بازدید : 857

در مراسم رونمایی از پنل‌های آکوستیک کناف اعلام شد

سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی کناف آلمان در ایران

معاون بازرگانی شرکت کناف در نشست خبری که در اتاق بازرگانی ایران و آلمان برگزار شد، ضمن تشریح تاریخچه فعالیت این شرکت، گفت: محصولات شرکت کناف به نوعی حمایت کننده ساختمان‎های هوشمند در بحث گرمایش و سرمایش است و ما می‎توانیم تولیدات خود را برای بهره‎برداری بیشتر از تکنولوژی در اختیار سازندگان ساختمان‎های تجاری، اداری و مسکونی قرار دهیم.

فناوران - سامان ملک پور با تاکید بر حضور این شرکت در اوج تحریم ها در ایران و سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی آن طی دو دهه فعالیت، گفت: پس از برجام هم در شرایطی که بسیاری از هیات های تجاری برای حضور در ایران ترس و واهمه دارند، کناف در ایران حضور دارد و حتی سرمایه گذاری خود را چند برابر کرده است که این امر می تواند نقش موثری در جهت رونق صنعت ساختمان و بخش تولید در فضای رکود کنونی باشد.
وی با بیان اینکه کناف از سال 1374 وارد ایران شده است و اکنون یکی از شرکت های پیشتاز به لحاظ حجم سرمایه گذاری خارجی در ایران محسوب می شود، افزود: کناف در سال 1930 و بعد از جنگ جهانی دوم در آلمان آغاز به کار کرد و پس از آن صادرات خود را به کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی در پیش گرفت. اکنون هم یکی از بزرگترین شرکت های فعال در صنعت ساختمان ایران است.
وی تصریح کرد: این افزایش سرمایه در اوج تحریم ها بود. اکنون هم با وجود توافق برجام هنوز برخی هیات های تجاری برای سرمایه گذاری در ایران ترس و واهمه دارند، اما کناف در صورت رفع بروکراسی های اداری، کارخانه جدید خود را سال آینده در شیراز احداث خواهد کرد که حداقل 200 متخصص ایرانی به صورت مستقیم در آن مشغول به کار خواهد شد. 
ملک پور ادامه داد: اکنون هم 600 نفر به صورت مستقیم در شرکت ها و کارخانه های کناف در ایران فعالیت دارند و جز برخی اقدامات اولیه در پروژه ها، تمامی امور به دست مهندسان، متخصصان و حتی کارگران ایرانی انجام می شود.
 معاون بازرگانی شرکت کناف درباره بهره گیری از سیستم بانکی و دریافت تسهیلات بانکی هم تاکید کرد: این شرکت تاکنون حتی یک ریال هم از سیستم بانکی ایران تسهیلات دریافت نکرده و همه سرمایه گذاری های صورت گرفته تماما از خارج بوده است.
ملک پور درباره مشکلات سرمایهگذاری خارجی در ایران هم گفت: نبود یک پنجره واحد برای سرمایه گذاری خارجی یک معضل محسوب می شود. از طرفی برخی قوانین موجود با هم در تضاد هستند و مجموع این اتفاقات می تواند سرمایه گذاری های خارجی را با تاخیر مواجه کند.
ملک پور با رونمایی از سقف های آکوستیک با امکان تصفیه هوا نیز گفت: کناف نخستین سقف آکوستیک با امکان تصفیه هوا را رونمایی کرد که علاوه بر تصفیه هوا امکان حذف صداهای اضافه را دارد. این پنل ها امکان استفاده در سقف و دیوار را دارند و با توجه به معضل آلودگی هوا و آلودگی های صوتی در کلان شهرها به ویژه تهران می تواند در ساختمان های اداری و تجاری بسیار کاربردی باشد. با توجه به اینکه این پنل ها بر پایه گچ ساخته می شوند و در تمام دنیا گچ ماده معدنی تقریبا ارزان قیمتی است بنابراین نگرانی بابت قیمت آن نداریم و می توان از این محصولات به راحتی در ساختمان ها استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :