آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21753
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1391 10:39
تعداد بازدید : 444

سرقت اطلاعات شخصی با موبایل

طرح نماینده مجلس آمریکا برای حفاظت از اطلاعات موبایل

به دنبال تشدید اعتراضات در مورد جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران از طریق گوشی ها، نماینده مجلس آمریکا طرحی در این مورد پیشنهاد کرد.

 

خبرگزاری فارس- بر اساس این طرح کاربران تلفن همراه حق خواهند داشت مانع از جمع‌آوری اطلاعات شخصی مربوط به خود از طریق برنامه‌های مختلف همراه شوند. آنان همچنین خواهند توانست اطلاعات شخصی خود که در گذشته به همین شیوه جمع‌آوری شده را پاک کنند.
پیش‌نویس این طرح با عنوان قانونApplication Privacy, Protection, and Security Act به تازگی توسط هانک‌جانسون تهیه شده است. بر همین اساس طراحان برنامه‌های همراه باید به کاربران در مورد جمع‌آوری اطلاعات شخصی‌شان هشدار بدهند و قبل از این کار رضایت آنان را جلب کنند. علاوه بر این طراحان این برنامه‌ها باید در صورت درخواست کاربران تمامی اطلاعات شخصی که جمع‌آوری کرده‌اند را پاک کنند. در صورت تخلف پیگیری مساله توسط مقامات قضایی و پلیس امکان‌پذیر خواهد بود.
طرح مذکور هنوز در صحن علنی مجلس نمایندگان مطرح نشده و مشخص نیست تا چه حد از استقبال برخوردار شود، با این وجود گروه‌های مدافع حقوق مدنی و برخی وبلاگ‌نویسان و فعالان شناخته شده عرصه سایبری از آن حمایت کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :