آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217604
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1396 11:4
تعداد بازدید : 1330

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کانال های تلگرامی با اعضای خاص مجوز ویژه می گیرند

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوز برای کانال های معتبر با اعضای خاص صادر می شود به گونه ای که این کانا ل ها را نمی توان محدود کرد.

مهر - هادی حسینی افزود: در جوامع امروزی با پیشرفت تکنولوژی، مانند تلگرام، خبرنگار می تواند با حضوری پویاتر و فعال تر از دیگران گام بردارد و در حال حاضر با بررسی و پیگیری های صورت گرفته برای کانال های معتبر با تعداد اعضای خاص مجوزهایی صادر خواهد شد تا به صورت قانونی به کار خود ادامه دهند ولی هیچگاه نمی توان آنها را محدود کرد.
وی در رابطه با نشریات محلی که در این عرصه فعالیت می کنند، گفت: باید با تقویت این نشریات استانی و ارتباطات بیشتر، در جهت ملی کردن این نشریات گام برداریم.
حسینی افزود: در راستای فرهنگ مکتوب تحت عنوان فرهنگ، اقتصاد و رسانه، کارکردهایی در حال تعریف است تا بتوانیم با هدف آسیب شناسی و رفع مسایل حوزه مطبوعات این مشکلات و آسیب ها را حل کنیم.
وی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است، افزود: امیدواریم که بتوانیم قوانین خوبی برای جلوگیری از بعضی بداخلاقی ها تدوین شود و این امر امکان پذیر نیست، مگر آنکه اصحاب رسانه با حضور فعال در عرصه و تحلیل درست از اخبار جلوی بسیاری از این بدعهدی ها را بگیرند، وگرنه هیچ نوع اهرم فشاری برای فضای مجازی وجود ندارد.
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان پایین بودن سطح معیشت خبرنگاران گفت: بیمه خبرنگاران به دلیل سوءاستفاده هایی که صورت گرفت، در یک برهه زمانی متوقف شد اما در حال حاضر ۳۰هزار خبرنگار می توانند وارد این عرصه شوند و برای جلوگیری از سوءاستفاده ها به مدیریت اصحاب رسانه نیازمند است.
حسینی با بیان اینکه با کمک خبرنگاران و موسسات خبری در حال سامان دهی این قشر هستیم، افزود: آنان نیز باید با روشنگری درست چراغ راه هدایت جامعه باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :