آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217617
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1396 11:40
تعداد بازدید : 1054

مراکز مخابراتی تغییرات اساسی می کنند

عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: با یک پارچه شدن IP شبکه شرکت مخابرات عملیات سوئیچینگ از مراکز مخابراتی به لایه بالاتری منتقل می شود که با تغییر شکل سوییچ های کشور، مراکز مخابراتی تغییرات اساسی خواهند داشت.

فارس - بابک تراکمه گفت: طبق پروژه ALL IP در شرکت مخابرات ایران (به روزرسانی شبکه مخابرات)، کشور به سه منطقه مخابراتی شامل تهران، خراسان و خوزستان تقسیم شده که یکی از اقدامات این پروژه اجرای معماری IMS است.
وی افزود: IMS پیشرفته ترین معماری شبکه های مخابراتی در جهان است که برای پوشش دادن ظرفیت های بسیار بالا (میلیون ها شماره) طراحی شده و ضمن انعطاف پذیری بسیار بالا این امکان را فراهم می کند که محدوده وسیعی از خدمات نوین ارزش افزوده در اختیار مشترکان شبکه مخابراتی قرار گیرد. بر اساس این معماری، همگرایی بین زیرساخت شبکه های موبایل و ثابت صورت می گیرد که صرفه جویی های هنگفتی را در زیرساخت مخابراتی به همراه خواهد داشت. تراکمه ادامه داد: در هر 3 منطقه core IMS  ایجاد شده که مجموع شبکه سوئیچ کشور به سمت شبکه IMS هدایت می شود و عمل سوئیچینگ در مراکز مخابراتی به یک لایه بالاتر در IMS منتقل می شود.
وی گفت: نداشتن مراکز مخابراتی کمی دور از ذهن است زیرا ارتباط مردم با سیم است و سیم باید جایی پیاده شود. اما اینکه مراکز تبدیل به چه خواهند شد روند پیش روی دنیاست که مخابرات ایران نیز قدم در این راه گذاشته و پس از اجرای لایه IP در آینده شکل سوییچ های کشور دیگر قطعا به شکل فعلی نخواهد بود.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ادامه داد: تمامی پروتکل ها از TDM  به IP تغییر می کند و پس از این اتفاق بدون شک مراکز مخابراتی تغییرات اساسی خواهند داشت.
وی گفت: تحولات حوزه فاوا به گونه ای است که گاهی 5 سال زیاد و گاهی کم است، اما آماده شدن برای این تحول در نگرش شرکت مخابرات وجود دارد.
تراکمه پیش از این از سرمایه گذاری هزار میلیارد تومان مخابرات برای ایجاد شاهرگ اصلی دیتای کشور خبر داد و گفته بود: به روزرسانی شبکه شرکت مخابرات ایران آغاز شده و در لایه IP و در لایه انتقال OTN کار بزرگی را برای کل کشور شروع کرده ایم که زیرساخت تمام شبکه های اپراتور رقیب، غیر رقیب، سیار و ثابت خواهد بود و شاهرگ اصلی دیتای کشور به ویژه در شهر و روستاها می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :