آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217623
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1396 11:47
تعداد بازدید : 1050

انتخابات اتحادیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی امروز برگزار می‌شود

«صلاحیت کاندیداها» نخستین چالش تشکیل اتحادیه کسب وکارهای مجازی

اتحادیه کسب و کارهای مجازی به عنوان پایگاهی برای ساماندهی این رسته از کسب وکارها در کشور سرانجام در حال شکل گیری است، اما در این مرحله نحوه تایید صلاحیت و سابقه فعالیت کاندیداهای انتخابات اتحادیه با انتقاداتی همراه شده است.

فارس - تشکیل اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی از 16 خردادماه کلید خورد و فرآیند نام نویسی از داوطلبان برای عضویت در هیات مدیره و بازرسان اتحادیه کشوری این صنف انجام شد و امروز انتخابات آن برگزار می شود. اما در این میان انتقادهایی به برخی کاندیداهای انتخابات اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی وارد شده است.
فرشاد وکیل زاده، مدیر یک فروشگاه اینترنتی درباره نحوه تایید صلاحیت برخی کاندیداها گفت: در این مقطع دغدغه اصلی ورود افرادی به اتحادیه است که شناخت کامل از صنف و مشکلات آن داشته باشند و با درک مسایل، توانایی پیگیری و حل دغدغه ها را نیز دارا باشند.
وی گفت: افرادی باید انتخاب شوند که به دنبال تامین منافع صنف و اعضای آن باشند. نباید افرادی که فاقد کسب و کار آنلاین بوده و به صرف تشکیل یک شرکت و کسب مجوز، داوطلب حضور در هیات مدیره این اتحادیه شده اند وارد این فضا شوند. صرف داشتن سایت یا اپلیکیشن به معنای دارا بودن یک کسب و کار آنلاین نیست، کما اینکه داشتن یک مغازه خالی به معنای داشتن یک کسب و کار نیست.
وکیل زاده ادامه داد: تعداد زیادی از فعالان این حوزه که سال ها با مشکلات این حوزه درگیر بوده و هر یک به تنهایی قدمی در راستای قانونی کردن فعالیت های این حوزه برداشته اند، در این لیست حضور ندارند که البته بی اطلاعی را دلیل اصلی این موضوع اعلام می کنند.
در همین حال، یکی دیگر از فعالان این عرصه نیز با بیان اینکه افراد منتخب در اتحادیه باید دغدغه کلان داشته باشند نه دغدغه شخصی، گفت: اگر در اولین دوره اتحادیه اعضا بد چیده شوند آن اتحادیه تا آخر، نه از طرف کسب و کار ها و نه از نظر دولت جدی گرفته نمی شود.
وی با انتقاد از برخی کاندیدهای انتخابات اتحادیه، ادامه داد: در حال حاضر برخی کاندیداها درباره کسب و کارهای نوین تجربه ندارند و برخی دیگر کارمند شرکت ها هستند که با رفتن از شرکت دغدغه شان تمام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :