آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217674
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1396 10:21
تعداد بازدید : 1337

واکنش دادستان کل کشور به سخنان رییس جمهور:

بزرگراه فضای مجازی قتلگاه مردم شده است

دادستان کل کشور به سخنان رییس جمهور درباره فضای مجازی واکنش نشان داد و گفت: یک قاضی کل یک بزرگراه را به خاطر یک تصادف و دو تصادف یا ده تصادف نخواهد بست اما شما بگویید، وقتی بزرگراهی که می توان از آن استفاده درست و بهینه کرد در اثر غفلت و کم توجهی تبدیل به قتلگاهی برای مردم، خانواده ها و جوانان می شود چه باید کرد؟

فناوران - حسن روحانی در جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس، درباره فضای مجازی گفته بود برای یک تصادف در اتوبان، نمی توان اتوبان را بست، مردم قفل فضای مجازی را باز کردند و دیگر نمی توان آن را بست. 
محمدجعفر منتظری اما به صحبت های رییس جمهور واکنش نشان داد و گفت: به عنوان کسی که بنا بر وظیفه قانونی خود از طریق معاونت فضای مجازی دادستانی کل به صورت مستمر و حتی ساعتی فضای مجازی را رصد می کند، دلسوزانه اعلام می کنم که یک قاضی کل یک بزرگراه را به خاطر یک تصادف و دو تصادف یا ده تصادف نخواهد بست اما شما بگویید، وقتی بزرگراهی که می توان از آن استفاده درست و بهینه کرد در اثر غفلت و کم توجهی تبدیل به قتلگاهی برای مردم، خانواده ها و جوانان می شود چه باید کرد؟
وی افزود: آیا وقتی می گوییم که مقامات ذی صلاح و ذی ربط باید فضای مجازی را که به تعبیر مقام معظم رهبری تبدیل به قتلگاه شده و جوانان و خانواده ها و نوامیس ما را گرفتار کرده است مدیریت کنیم، حرف گزاف می زنیم؟
دادستان کل کشور با بیان اینکه در سیل اخیری که مردم برخی مناطق کشور را گرفتار کرد همه مقامات و مسوولان اجرایی بسیج شدند تا رفع گرفتاری کنند، گفت: امروز فضای مجازی هم تبدیل به سیلی خانمان برانداز شده و به طور طبیعی نگاه مسوولان اجرایی به فضای مجازی هم باید فارغ از یک نگاه عادی و بی دغدغه و به مثابه حادثه ای غیرمترقبه باشد.
منتظری با بیان اینکه دستگاه قضایی به دنبال بستن فضای مجازی نیست گفت: فضای مجازی و گوشی های تلفن همراه از بچه های چهار و پنج ساله تا افراد مسن 80 ساله را درگیر خود کرده و آسیب هایش فراگیر شده است، پس لازم است که ما با مدیریت علمی، فنی و اقتصادی مناسب این اتوبان را در اختیار خود بگیریم و کنترل و مدیریت مناسب کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :