آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217675
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1396 10:21
تعداد بازدید : 1133

با برگزاری انتخابات و مشخص شدن هیات مدیره

اتحادیه کسب وکارهای مجازی شکل گرفت

انتخابات اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی با حضور رییس اتاق اصناف ایران، رئیس مرکز اصناف و امور بازرگانان، دبیر کل اتاق اصناف ایران و اعضای هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی در تهران و هفت استان به صورت همزمان برگزار شد.


فناوران- دیروز با برگزاری انتخابات الکترونیکی برای تعیین هیات مدیره و بازرس اتحادیه کسب و کارهای مجازی، این اتحادیه جدید رسما فعالیت خود را آغاز کرد. این انتخابات علاوه بر تهران، در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس ، البرز، اصفهان، یزد و خراسان رضوی به صورت آنلاین برگزار شد. 
در این انتخابات از مجموع ۲۳۶ نفر حایز شرایط رای ۹۸ نفر در انتخابات شرکت کردند و از کل تعداد آرای اخذ شده ۹۶ رای صحیح و ۲ رای باطله بود. به این ترتیب از مجموع آرا  حمید محمدی (دیجی کالا) با  ۴۱ رای، محمد کرمی (پردیس آسمان) با ۴۰ رای، شهرام شاهکار (اسنپ) با ۳۶ رای، فرشاد وکیل زاده (زنبیل) با ۳۱ رای و رضا الفت نسب (اپزا) با ۳۱ رای به عنوان اعضای هیات مدیره اتحادیه انتخاب شدند. همچنین حمیدرضا اعتدال مهر با ۲۸ و منصور حقانی با ۲۰ رای به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند. مصطفی سعیدنژاد نیز به عنوان بازرس اصلی و صادق محمدی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند .
گفتنی است که نفرات چهارم و پنجم منتخب هیات مدیره باید برای سمت دبیر و خزانه دار به توافق برسند و در صورت به توافق نرسیدن انتخابات برگزار می شود. 
رییس مرکز اصناف و امور بازرگانان در این مراسم گفت: اعضا تا سه روز بعد از برگزاری انتخابات می توانند اعتراض خود را با مدرک قانونی ارایه و در چارچوب قانون اعتراض خود را اعلام کنند؛ چنانچه بعد از سه روز اعتراضی نداشته باشند، اعتبار نامه آنان صادر خواهد شد و می توانند کارشان را شروع کنند.
رییس اتاق اصناف ایران نیز دراین مراسم گفت: فناوری با سرعت زیاد در حرکت است و اتحادیه های صنفی به تدریج باید وارد کسب و کارهای نوین شوند.
علی فاضلی افزود: این اتحادیه با هدف حمایت و ساماندهی نظارت بر کسب و کارهای مجازی صنفی راه اندازی شده است.
وی گفت: خرید و فروش کالا به صورت اینترنتی از سال ها قبل در کشور انجام می شود و با افزایش معاملات از طریق فروشگاه های اینترنتی، این قبیل فروشگاه ها در بین مردم اعتبار زیادی کسب کرده اند.
فاضلی ادامه داد: با توجه به رشد کسب و کارهای مجازی در کشور باید کنترل و نظارت قانونی بر خرید و فروش کالا از این طریق صورت می گرفت که درنهایت منجر به تشکیل اتحادیه کشوری کسب و کارهای نوین شد.
وی گفت: مطابق قانون نظام صنفی، با توجه به نوع کسب و کار و فعالیت صنفی، اتحادیه مربوطه باید ساماندهی و کنترل و نظارت بر فعالیت های مربوطه را به انجام برساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :