آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217686
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1396 10:49
تعداد بازدید : 999

بزرگان سیلیکون ولی از هیات مشاوران ترامپ استعفا کردند

بعد از رویدادهای شارلوتسویل و زیر گرفتن یک زن با خودرو یک طرفدار برتری نژادی، مردم انتظار داشتند که ترامپ به سرعت این حمله تروریستی را محکوم کند. ولی واکنش ترامپ خیلی دیر و دو پهلو بود و همین امر باعث انتقاد شدید بسیاری از سیاستمداران و شرکت های فناوری ازجمله فیس بوک و مایکروسافت شد. به تازگی اعضای هیات اقتصاد دیجیتال کمیته مشاوران که به وسیله وزارتخانه اقتصاد دایر شده بود، از این کمیته استعفا کردند.

DigitalTrends- فهرست شرکت هایی که پیش تر در این کمیته عضویت داشتند، نام های بزرگی نظیر مایکروسافت، موزیلا، موسسه مهندسان برق و الکترونیک و بانک سیلیکون ولی را شامل می شد که حالا ظاهرا غول نرم افزاری دنیا تصمیم به خروج از آن گرفته است.
مایکروسافت هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است، اما اعلام کرد که برد اشمیت، رییس هیات مدیره این شرکت و همچنین مقام ارشد واحد حقوقی آن دیگر در گروه مذکور عضویت ندارد. به دنبال انتشار این بیانیه زوئی بایرد، از اعضای این هیات، جزییات و اطلاعاتی را در رابطه با خروج بزرگان فناوری از این کمیته مشاوران ارایه داد. 
وی گفت: این وظیفه اخلاقی رهبران ماست که با احترام به تنوع جنسیتی و نژادی که البته منجر به شکل گیری فرصت های تازه و احترام به آزادی می شود، آمریکا را متحد نگه دارند. برای آنکه این ارزش ها همچنان مورد احترام باشند، نباید با زبان ابهام آمیز رفتارهایی نظیر تعصب، خشونت و نژادپرستی را نکوهش کنیم.
میشل بیکر نیز در این باره گفت: این مسوولیت رهبران است که زمام امور را به دست بگیرند و به تک تک آمریکایی ها احترام بگذارند. رهبران ما باید بدون هر گونه ابهامی، تعصب، نژادپرستی، جنسیت گرایی، تنفر و خشونت را تقبیح کنند. 
گفتنی است که هیات اقتصاد دیجیتال مشاوران، سومین شورایی است که در هفته گذشته پس از استعفای برایان کرازنیچ، مدیر اجرایی اینتل و همچنین شورای زیرساخت آمریکا بعد از تصمیم ترامپ برای منحل کردن انجمن استراتژیک و سیاست، از دایره همکاری این رییس جمهور منفور کنار می کشند. کرازنیچ در این باره در وبلاگش نوشت: سیاست و دستور کارهای سیاسی هدف مهم نوسازی تولید را به حاشیه برده است. 
او پیش تر در توییتر گفته بود در محکومیت صحبت های نفرت پراکنانه و اشاره به نام تندروهای سفید پوست نباید هیچ درنگی صورت پذیرد. جالب است بدانید که او قبلا دونالد ترامپ را تحسین کرده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :