آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217741
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1396 8:1
تعداد بازدید : 1352

پیش از اعطای رسمی پروانه

نخستین اپراتور پستی خصوصی اعلام موجودیت کرد

پیش از اعطای رسمی پروانه ها، نخستین اپراتور پستی خصوصی کشور روز گذشته در نشستی خبری، به طور رسمی اعلام موجودیت کرد.


فناوران - مهرداد فاخر مدیرعامل تیپاکس در این نشست خبری مدعی شد: ما بنیانگذار خدمات حمل سریع کالا در کشور بوده و بیش از نیم قرن سابقه داریم. وی با بیان اینکه این شرکت سرمایه گذاری سنگینی خواهد کرد، گفت: مصمم به ایجاد زنجیره لجستیک در این بخش هستیم که خود به توسعه اشتغال کمک خواهد کرد.
مدیرعامل تیپاکس سرانه مرسوله پستی برای هر ایرانی را در سال هشت مرسوله و برای هر آمریکایی را هزار مرسوله اعلام کرد و گفت: تلاش داریم با ایجاد سرویس های جدید سرانه ایرانی ها افزایش یابد.
فاخر ادامه داد: برای کسب و کارها خدمات ویژه ای ارایه خواهیم داد.
وی با بیان اینکه به ما اعلام شده است که برنده مزایده اپراتور پستی شده ایم گفت: قرار است پروانه تجاری در مراسمی رسمی به ما اعطا شود. همچنین براساس اسناد مزایده شش ماه فرصت داریم فرایندهای ارایه سرویس را آغاز کنیم. از تاریخ صدور پروانه هم 3 سال مدت انحصار خواهیم داشت.
فاخر درباره نحوه قیمت گذاری خدمات نیز گفت: هر اپراتوری اگر قرار باشد سرویسی را ارایه کند، باید قیمت ها را به اطلاع رگولاتوری ارتباطات برساند تا در آنجا نهایی شود و بعد از آن بتوانند ارایه خدمات داشته باشند.
وی افزود: تا امروز همه چیز خوب پیشرفت داشته است و طبق برنامه پیش رفته ایم. البته اگر در رگولاتوری قیمت یا زیرساخت ما تایید نشود، آغاز کار با تاخیر صورت خواهد گرفت.
محمدحسین ترابی، مدیر روابط عمومی شرکت پست هم در این نشست به تصریح قانون گذار برای ایجاد اپراتور خصوصی پستی در کنار شرکت پست پرداخت و گفت: شرکت پست در بخش هایی ورود خواهد کرد که برای بخش خصوصی مقرون به صرفه نیست، بنابراین هیچ نگرانی درباره فعالیت اپراتورخصوصی نداریم.
وی افزود: به خاطر رفع نیازهای مردم امروز نیاز است بخش خصوصی هم ورود پیدا کند. چراکه هدف ما ارایه خدمات باکیفیت و با قیمت مناسب به مردم است و قطعا ورود بخش خصوصی در این راستا بسیار مهم است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :