آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217748
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1396 8:10
تعداد بازدید : 942

رونق بازار کول‌پد به دلیل بالارفتن دما در آلترابوک‌ها

لاغرها داغ ترند

اگرچه نوت بوک های ظریف با سایز 14 و 15 اینچ و همچنین نمونه های جمع و جور و البته پرقدرت با صفحات نمایش کوچک تر از 14 اینچ در بازار محبوبیت دارند؛ اما این نوت بوک ها دردسرهایی را برای کاربران شان به وجود آورده اند که به رونق بازار تجهیزات جانبی منجر شده است.

مریم عسگری
به عنوان مثال این نوت بوک ها به دلیل طراحی ظریف و جمع و جور در کنار بهره مندی از پردازنده های به نسبت پرقدرت تر از مینی نوت بوک ها، با مشکل داغ شدن بدنه مواجه می شوند.
اگر چه بسیاری از پردازنده های نسل جدید به سیستم های خنک کننده حرفه ای مجهزند؛ اما باز هم طراحی ظریف و جمع و جور به داغ شدن این دستگاه ها به ویژه برای کاربران پرمصرف منجر 
می شود.
البته این اتفاق درباره دستگاه های هیبریدی نامحسوس تر است؛ اما در هر حال کاهش ضخامت دردسرهایی دارد که خریداران باید با آن کنار بیایند.
کارشناسان علت این موضوع را رواج استفاده از آلیاژهای آلومینیومی در طراحی و ساخت نوت بوک های جدید و همچنین کاهش ضخامت و حجم نوت بوک ها عنوان کرده و می گویند: زیباسازی نوت بوک ها هزینه ای دارد که مصرف کننده باید آن را بپردازد و جالب اینجاست که کاربران با این موضوع مشکلی ندارند و دست به دامن دستگاه های خنک کننده اکسترنال که در بازار به وفور موجودند، شده اند.
این دستگاه های خنک کننده دارای قیمتی بین 30 تا 200 هزار تومان هستند و این روزها بازاری پررونق دارند.
در کنار این اتفاق در بازار تجهیزات اکسترنال مانند هارددیسک و دیسک خوان هم شاهد رونق هستیم. کارشناسان می گویند: با این وجود محبوبیت دستگاه های ظریف و کوچک در حدی است که حتی خریداران نوت بوک های کارکرده هم سراغ این دستگاه ها را از دست دوم فروش ها می گیرند.
آنها به خریداران توصیه کردند با توجه به آسیب پذیری بالای نوت بوک های ظریف، بهتر است از خرید دستگاه های کارکرده خودداری کنند و اگر قرار است برای خرید چنین نوت بوکی هزینه کنند، یک نمونه آکبند با گارانتی بخرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :