آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217753
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 1166

توصیه پلیس فتا به حمایت از کسب وکارهای اینترنتی

معاون امور بین الملل و حقوقی فتا ناجا وجود امنیت سایبری را در کسب وکارهای اینترنتی مهم ترین مولفه موفقیت فعالان در این بخش معرفی کرد.


پلیس فتا - سرهنگ حسین رمضانی درباره گسترش روز افزون کسب وکارهای اینترنتی در سطح جهان گفت: کسب وکارهای اینترنتی در بازار رو به گسترش هستند، کسب وکارهای مذکور با پیدایش و توسعه فضای سایبر به عنوان یکی از سریع ترین کسب وکارها از نظر تعداد، سود و حجم در عرصه تجارت جهانی مطرح بوده و مباحثی از قبیل بازاریابی، خرید و فروش، ارتباط با مشتریان، خدمات پس از فروش، همکاری با سرمایه گذاران و ... را شامل می شود.
وی ادامه داد: ایجاد و توسعه این کسب و کارها سیاستی مهم در ایجاد مشاغل جدید، تسریع در بهبود اوضاع اقتصادی و رشد کشورها به شمار می رود، از طرفی امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان های موفق در سطح جهان دریافته اند که امنیت سایبری می تواند و باید به عنوان ابزاری قدرتمند زمینه ساز کسب وکار اینترنتی قانونی باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه کسب وکارهای مذکور امکان و فرصت دسترسی به مخاطبان خود را در سطح جهانی و با حداقل هزینه میسر می سازد، در کشور ما نیز به طور قابل توجهی در حال رشد و توسعه بوده و برای ایجاد اشتغال زایی در این حوزه می بایست همه دستگاه ها از این کسب وکارها حمایت قانونی کنند.
وی گفت: وزارتخانه ها ، سازمان ها و نهادهای ذی ربط و مهم و تاثیرگذار در این حوزه  تلاش می کنند تا با استفاده از استعداد و ظرفیت های قانونی کشور، زمینه توسعه کسب وکار آنلاین و اینترنتی را در کشور ایجاد کنند و به مطالبات فعالان این حوزه پاسخ دهند، چراکه با برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب و بهنگام در این حوزه، می توان (همانند کشور انگلستان) زمینه گسترش این نوع کسب وکار را در فضای اقتصاد و معیشت ایرانی فراهم کرد. بدیهی است درصورتی که شرکت های بازاریابی شبکه ای در چارچوب آیین نامه فعالیت و مقررات مربوط را رعایت کنند، با مشکلی مواجه نخواهند 
شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :