آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217755
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 1244

وزیر ارتباطات:

حوزه فضایی انسجام عمل ندارد

وزیر ارتباطات با بیان ضرورت تهیه نقشه راه فضایی کشور گفت: انتظار می رود که کار جدی در پژوهشگاه فضایی ایران انجام شود.

فناوران - محمد جواد آذری جهرمی در دومین روز کاری خود با رییس و معاونان پژوهشگاه فضایی ایران دیدار کرد و با بیان اینکه در حوزه فضایی انسجام عمل وجود ندارد، افزود: پژوهشگاه فضایی پتانسیل خود را در این حوزه نشان داده است؛ اما نیازمند توجه بیشتر به این ظرفیت هستیم.
 به گفته آذری جهرمی، نخستین ماموریت مهم این پژوهشگاه در دوره جدید تهیه گزارش از وضع موجود است؛ به طوری که در این گزارش، اشکالات ساختاری، تقسیم مسوولیت ها و برنامه های آینده این حوزه مشخص شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به دلیل اهمیت حوزه فضایی مقام معظم رهبری نیز پیگیر این بخش هستند گفت: لازم است ماموریت ما در این حوزه مشخص و بر همین اساس مکانیزم ادامه فعالیت طراحی شود.
وی دومین ماموریت پژوهشگاه فضایی را تهیه نقشه راه این حوزه بیان کرد و گفت: در این نقشه راه باید هدف و مسیر پیشرفت خود را مشخص کنیم و بدانیم در انتهای این برنامه به کجا می رسیم.
آذری جهرمی تعریف پروژه هایی برای رسیدن به اهداف نقشه راه را سومین ماموریت پژوهشگاه فضایی ایران دانست و افزود: وزارت ارتباطات از نظر تامین منابع این پروژه ها مشکلی ندارد و به طور کامل از پروژه های پژوهشی این پژوهشگاه حمایت می کند.
وی با بیان مشکلات مالی پژوهشگاه برای انجام پروژه های خود، گفت: نباید پژوهشگران و دانشمندان ما در این حوزه دغدغه مالی داشته باشند.
وزیر ارتباطات ادامه داد: پژوهشگاه بخش فکرافزایی این حوزه است؛ ما امید بسیاری به این حوزه داریم و انتظار می رود که کار جدی در این حوزه انجام شود.
در این جلسه همچنین حسن حدادپور، رییس پژوهشگاه فضایی ایران گزارشی از فعالیت های این پژوهشگاه ارایه کرد.
وی به فعالیت در حوزه هوا و فضا، فیبر دریایی، همکاری با شرکت پست برای پروژه آشکارساز و پهپاد پستی، پروژه اینترنت چیزها در دشت مغان و آنتن هواشناسی پرداخت. حدادپور در ادامه با بیان اینکه پژوهشگاه فضایی پتانسیل خوبی در حوزه فضایی دارد، گفت: امیدوارم در دوره جدید وزارت، حوزه فعالیت های فضایی و مسوولیت بخش های مختلف با تصمیم وزیر ارتباطات تعیین تکلیف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :