آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217762
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 510

معرفی مزایای تلویزیون های QLED سامسونگ

تلویزیون های QLED که در سال 2017 رونمایی شدند و به زودی روانه بازار ایران خواهند شد، اولین تلویزیون های جهان هستند که مي توانند ۱۰۰ درصد حجم رنگ را ایجاد کنند.

فناوران- این تلویزیون ها توانایی نمایش 100 درصد حجم رنگ را دارند که این به معنای افزایش روشنایی تلویزیون یا کاهش آن نیست. وقتی در تلویزیون های معمولی روشنایی را در بیشترین میزان تنظیم کنید بسیاری از طیف های رنگی روشن مثل رنگ سفید و طوسی و امثال آن از دید محو می شوند. این در حالی است که تلویزیون های QLED سامسونگ رنگ های DCI-P3 را بدون توجه به میزان روشنایی تصویر، بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت، به صورت کامل نمایش می دهند. 
این پیشرفت در نمایش کیفیت تصویر در تلویزیون های QLED سامسونگ حاصل استفاده از یک آلیاژ جدید مواد کوانتوم دات است که به این تلویزیون ها امکان می دهد بازه ای بزرگ تر از رنگ ها را با دقتی بسیار بیشتر از تلویزیون های معمولی نمایش دهند. 
در تلویزیون های QLED سامسونگ برای نمایش رنگ از تکنولوژی کوانتوم دات استفاده شده است که این ماده قابلیت تولید بیش از یک میلیارد طیف رنگی مختلف را دارد.
 کوانتوم دات به کاررفته در تلویزیون های QLED سامسونگ علاوه بر این طول عمر بالایی دارد. در کنار تکنولوژی کوانتوم دات، در ساخت پنل های QLED از تکنیک خاصی استفاده شده است که ویژگی Ultra Black یا فوق مشکی را به این پنل ها داده است به این معنی که پنل این تلویزیون ها تا 5/98 درصد از نورهای تابیده شده در صفحه نمایش تلویزیون را جذب یا منحرف می سازد تا مقدار بسیار ناچیزی از آن به چشم بیننده بازتاب گردد و لذت تماشای تلویزیون دوچندان شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :