آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217779
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1396 9:0
تعداد بازدید : 1517

حمله هکرهای اندونزی به سایت های مالزی

هکرهای کشور اندونزی روز گذشته، مسوولیت حمله به بیش از ۳۰ سایت اینترنتی متعلق به مالزی را پذیرفتند، علت این حمله، اشتباه در نمایش پرچم اندونزی عنوان شده است.

ایتنا- ماجرا از آنجا آغاز شد که پرچم بر روی جلد مجله ای که به مناسبت یادبود بازی های جنوب شرق آسیا منتشر شده بود، به صورت سروته به چاپ رسیده بود. توزیع این مجله مالزیایی در اندونزی باعث عصبانیت و ناراحتی گسترده مردم شد و اخبار مربوط به آن در شبکه های اجتماعی نیز دست به دست شد.
 پرچم اندونزی دارای یک نوار قرمز در بالا و یک نوار سفید در پایین است، اما در مجله یادشده جای این دو رنگ عوض شده و باعث شده بود پرچم اندونزی شبیه به پرچم کشور لهستان به نظر برسد. وزارت خارجه مالزی و دست اندرکاران بازی های مذکور بابت این اشتباه عذرخواهی کردند.
 اما مردم اندونزی با استفاده از هشتگShameOnYouMalaysia#  در توییتر به این کشور حمله کرده و هشتگ یادشده را به یکی از موضوعات برتر مبدل کردند. سپس گروه هک موسوم به ExtremeCrew تعداد 33 سایت مالزیایی را هک کرد و با نمایش پرچم سروته چاپ شده عبارت پرچم ملی من بازیچه نیستم را در سایت های هک شده به نمایش گذاشت. مقامات مالزیایی می گویند در حال تحقیق درباره این حمله هستند، در عین حال اندونزی هم تابعیت اندونزیایی این هکرها را تایید نکرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :