آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217817
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1396 1:33
تعداد بازدید : 1559

علاقه شایعه سازان به ماجراهای پلیسی و جنایی

دو شایعه پلیسی و جنایی، این هفته پلیس را مجبور کرد به توضیح و تکذیب بپردازد.

فناوران - نیروی انتظامی مازندران، دیروز ظاهرا بدون اطلاع رسانی مناسب، مانوری را در سطح شهر برگزار کرد که این موضوع سبب شد شایعه گروگان گیری در فرمانداری ساری، حسابی در شبکه های اجتماعی بپیچد. 
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران با تکذیب شایعه گروگان گیری در فرمانداری ساری، منشاء شایعه را مانور صبح امروز پلیس برای آمادگی در مقابل تهدیدات احتمالی اعلام کرد. سرهنگ علیرضا باقری گفت: در گذشته اجرای این مانور با هماهنگی مسوولان شهرستان و نصب بنر در این مکان اطلاع رسانی شده بود.
وی گفت: در فضای مجازی شایعاتی بی اساس پخش شده که صحت ندارد و تمام ماجرا مانور پلیس است. باقری با بیان انتشار فوری خبر در فضای مجازی گفت: واکنش سریع برخی رسانه ها نسبت به این اتفاق نشان از هوشیاری و آمادگی آنان دارد، البته مدیران فضای مجازی نیز در اقدامات مشابه باید در راستای کمک به پلیس و ارتقای امنیت روانی جامعه اقدام کنند.
شایعه دوم هم جنایی و البته مربوط به استان ایلام بود. جایی که شایعه سازان برای خوانده شدن یک خبر جنایی، به آن پر و بال داده و داستان های تخیلی از آن ساختند.
فرمانده انتظامی شهرستان ایلام در خصوص وقوع قتل زن جوان به دست همسرش، اخبار منتشر شده مبنی بر تکه تکه کردن جسد مقتول توسط قاتل را تکذیب کرد.
سرهنگ حمید فتاحی  گفت: فردی ۳۰ ساله با مراجعه به کلانتری ۱۴ شهر ایلام از قتل همسرش خبر داد که بلافاصله ماموران پلیس آگاهی و کلانتری در صحنه جنایت حاضر شدند. وی ادامه داد: بررسی های اولیه پلیس مشخص کرد این فرد به علت اختلافات خانوادگی پس از مشاجره با همسرش او را خفه کرده است.
وی با ابراز گله مندی از انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر تکه تکه شدن جسد این زن توسط همسرش گفت: اینگونه اخبار در هر حال مایه ناراحتی جامعه می شود حال اگر خبرنگاری بخواهد با انتشار برخی شایعات و دامن زدن بر بدی آن بیفزاید نه تنها جامعه را در مسیر آرامش سوق نخواهد داد بلکه باعث دو چندان شدن ناراحتی فرد می شود.
فتاحی از رسانه ها خواست اخبار حوادث و حوزه پلیس را از منبع معتبر و سایت خبری پلیس دریافت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :