آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217823
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1396 6:38
تعداد بازدید : 1101

رشته های جدید در حوزه لبه تکنولوژی راه می افتد

رییس دانشکده پست و مخابرات گفت: با هدف کاربردی کردن آموزش های این دانشکده رشته های جدید در حوزه لبه تکنولوژی از مهرماه سال جاری، راه اندازی می شود.

فناوران - وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات با بیان این که موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه از سال های بسیاری در کشور مورد توجه بوده است افزود: نبود تفاهم بین صنعت و دانشگاه، یکی از دلایل دور بودن این دو نهاد از یکدیگر است.
وی افزود: صنعت نیازهای خود را دارد و دانشگاه هم نیروهای خود را تربیت می کند و در این زمینه درک متقابلی وجود نداشته است، البته در سال های اخیر این دو نهاد به یکدیگر نزدیک تر شده اند.
وی با بیان اینکه ارتباط دانشگاه و صنعت نیاز به یک نهاد واسط دارد، گفت: تشکل های غیر دولتی و برخی از پژوهشگاه ها و مراکز تحقیق و توسعه می توانند این نقش را داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از این نهادها در حوزه ICT  دانشکده پست و مخابرات است، گفت: دانشکده پست و مخابرات از یک سو در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور حضور و از نیاز این حوزه اطلاع دارد و از سوی دیگر نیز یک دانشگاه محسوب می شود.
یزدانیان با بیان اینکه بیش از 55 درصد آموزش های دوره کاردانی و کارشناسی دانشکده عملی است، گفت: به همین دلیل درک صحیحی از نیازهای صنعت در دانشکده پست و مخابرات وجود دارد.
وی به برنامه های آینده دانشکده پست و مخابرات در حوزه کاربردی کردن آموزش های خود پرداخت و گفت: از مهرماه سال جاری رشته های جدید این دانشکده با این رویکرد راه اندازی می شود و 2  تا 3 سال آینده نیروهای متخصص لبه تکنولوژی را به صنعت معرفی می کنیم.
رییس دانشکده پست و مخابرات بومی سازی تجهیزات حوزه فاوا را از دیگر برنامه های آینده این حوزه عنوان کرد و افزود: در حوزه اینترنت چیزها و فیبرنوری در دریا که دانشکده صاحب نظر و پیشرو است، محصولاتی بومی سازی و به این صنعت معرفی می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :