آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217828
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1396 6:55
تعداد بازدید : 524

مایکروسافت موفق به طراحی تراشه مغزافزار شد

مایکروسافت موفق به طراحی سامانه هوشمند همزمانی به اسم «مغزافزار» شده که می تواند به صورت درجا یاد بگیرد و واکنش نشان بدهد.

ایسنا – براساس گزارش انگجت، در بسیاری از موارد ما نیاز داریم که سامانه های هوشمند در کوتاه ترین زمان ممکن و در بیشتر آنها به صورت همزمان به اتفاقات واکنش نشان بدهند.
برای مثال یک دستیار مجازی نیاز است که طی چند ثانیه پاسخ دهد یا یک دوربین مداربسته هوشمند باید به محض دیدن متجاوز سیستم هشدار را فعال کند.
در راستای بهبود عملکرد این فناوری ها، مایکروسافت از جدیدترین محصول سخت افزاری خود با عنوان مغزافزار رونمایی کرد.
این سامانه هوشمند می تواند با استفاده از یادگیری ماشین با سرعت بالا با پاسخ همزمان در سامانه های ابری استفاده شود.
درگاه FPGA جدید اینتل که Stratix10 نام دارد، سرعت فوق العاده بالایی دارد و می تواند 39 هزار و 500 میلیارد عملیات یادگیری ماشین را در کمتر از یک میلی ثانیه به صورت همزمان انجام دهد. به عبارت دیگر این تراشه می تواند سنگین ترین عملیات های مربوط به هوش مصنوعی را به راحتی انجام دهد.
این تراشه نسبت به موارد هم سطح خود بسیار منعطف تر و روان تر عمل می کند که این قابلیت به خاطر استفاده از یک شبکه عصبی پردازشی پویاست که در این تراشه تعبیه شده است.
مغزافزار مایکروسافت علاوه بر سامانه های هوشمند خود این شرکت می تواند با دیگر سامانه ها نظیر سامانه هوشمند گوگل و دیگر شرکت ها به خوبی کار کند.
 هر سامانه ای که براساس یادگیری ماشین طراحی شده باشد، می تواند از مغزافزار مایکروسافت استفاده کند تا بتواند مدت زمان پاسخگویی سامانه را بهبود بخشد.
مایکروسافت قصد دارد از این سامانه در سرویس ابری Azure استفاده کند تا همه بتوانند از این سامانه هوشمند تحت شبکه استفاده کنند.
در حال حاضر غول های بزرگ اینترنت نظیر گوگل و فیس بوک نیز تلاش هایی در راستای طراحی سامانه های هوشمند دارند اما آنها نیز در صورتی که مغزافزار مایکروسافت بتواند انتظارات را برآورده کند، با آغوش باز آن را خواهند پذیرفت و از آن استفاده خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :