آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217839
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1396 7:20
تعداد بازدید : 1429

66 دوربین

دانشمندان نوعی سیستم اسکن چهار بعدی ابداع کرده اند که می تواند لباس پوشیدن افراد در حال حرکت را ثبت کند و سپس الگوهای به دست آمده را به شکل دیجیتال سه بعدی درآورد و از این طریق، لباس را به شکل مجازی ترسیم کند.


آنا- سیستم مجازی پرو لباس با نام «ClothCap» نشان می دهد که پارچه لباس در بدن چگونه حرکت می کند و این که لباس قبل از خرید تا چه حد برای فرد متناسب است. رویکرد این سیستم به این شکل است که ابتدا لباسی را که فرد پوشیده، اسکن می کند، لباس را از فرد جدا می کند و سپس آن را روی یک فرد جدید آزمایش می کند. این فرآیند تمام جزئیات موجود در لباس را شامل نحوه حرکت در بدن، که تکرار آن با شیبیه سازی دشوار است، ثبت می کند. 
سیستم مجازی ClothCap از فیلم های چهاربعدی استفاده می کند و اطلاعات آن از طریق اسکنر چهاربعدی و به طور منحصر به فردی با کیفیت بسیار بالا به ثبت می رسد. در این سیستم از 66 دوربین و پروژکتور به منظور واضح تر شدن فرد در اسکن تهیه شده استفاده می شود. این اسکنر، تک تک چین و چروک های لباس را با رزولوشن بالا ثبت می کند؛ این عملکرد دستگاه به حدی قدرتمند است که گویی 66 دوربین از هر زاویه ای به فرد نگاه می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :