آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21790
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1391 13:4
تعداد بازدید : 955

رییس کمیته ارتباطات مجلس اعلام کرد:

« محمود خسروی» گزینه اصلی برای سرپرستی وزارت ارتباطات

رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس از احتمال تعیین مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت برای سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

خانه ملت- رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به اینکه مهلت یک هفته‌ای رییس‌جمهور برای تعیین سرپرست وزارت ارتباطات به اتمام رسیده است، گفت:‌ در حال حاضر بحث از تعیین سرپرست از داخل مجموعه و معاونت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که شایع‌ترین گزینه آقای محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خواهد بود.
نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محرابیان دستیار ویژه رییس‌جمهور در پروژه‌های مهر ماندگار و فریدون احمدی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از گزینه‌های سرپرستی وزارت ارتباطات هستند، گفت: با این وجود شایع‌ترین گزینه انتخاب آقای محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت برای سرپرست وزارت ارتباطات خواهد بود.
لازم به ذکر است طبق قانون رییس‌جمهور باید تا یک هفته بعد از عزل یا استعفای هر وزیری از وزارت‌خانه مربوطه، نسبت به تعیین سرپرست اقدام کند؛ همچنین بر اساس قانون رییس‌جمهور تنها سه ماه برای معرفی وزیر پیشنهادی خود به مجلس برای گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس مهلت دارد.
بر این اساس شامگاه روز شنبه ۱۱ آذر ماه، با حکم رییس‌جمهوری رضا تقی‌پور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برکنار شد؛ این در حالی است که رییس‌جمهور تنها یک هفته مهلت داشت تا سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را انتخاب کند اما اکنون بعد از ۳۲روز هنوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرپرست ندارد.
البته رییس‌جمهور تنها ۳۹ روز برای تعیین وزیر پیشنهادی خود برای سکان‌داری وزارت‌خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات مهلت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :