آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 21797
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1391 13:18
تعداد بازدید : 712

معاون سازمان ثبت احوال اعلام کرد:

سوءاستفاده از شناسنامه های مکانیزه غیرممکن است

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور وجود یک سری ریزنوشته های برجسته، هولوگرام، کاغذ واترمارک و نخ امنیتی را از ابزار های موجود در شناسنامه های مکانیزه عنوان کرد که موجب بالا رفتن ظریب امنیتی این شناسنامه هاست و جعل این شناسنامه ها را غیرممکن می کند.

ایسنا- محسن کرمی با اشاره به یکی از ماموریت‌های سازمان ثبت احوال مبنی بر اتقان اسناد هویتی ایرانیان در اقصی نقاط دنیا تاکید کرد: این سازمان موظف است یک سند رسمی و متقن در اختیار مردم قرار دهد که غیرقابل جعل باشد.
کرمی افزود: برای بالا بردن ضریب امنیتی شناسنامه‌ها، سازمان ثبت احوال اقدام به صدور شناسنامه‌های مکانیزه کرده است.
وی با بیان اینکه در این نوع شناسنامه‌ها تمامی اطلاعات صاحب شناسنامه بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاعات جمعیت ایرانیان پرینت گرفته می‌شود، افزود: لمینیتی روی صفحات شناسنامه وجود دارد که موجب بالا بردن ضریب امنیتی شناسنامه می‌شود و به مجرد اینکه شخصی بخواهد این اطلاعات را تغییر دهد باید این لمینیت را برداشته که موجب از بین رفتن تمامی نوشته‌ها می‌شود.
معاون امور اسناد هویتی گفت: در شناسنامه‌های مکانیزه الصاق عکس وجود ندارد، بلکه عکس صاحب شناسنامه اسکن می‌شود که خود روشی دیگر برای بالا بردن ضریب امنیتی این شناسنامه‌ها است.
وی گفت: تمامی هم‌وطنانی که شناسنامه در اختیار دارند باید دقت لازم را در حفظ و نگهداری این سرمایه ملی داشته باشند، چراکه شناسنامه یک سند رسمی در کشور است.
گفتنی است تمامی شناسنامه‌های صادرشده توسط سازمان ثبت احوال کشور برای افراد زیر 15 سال از سال 1385 و افراد بالای 15 سال از سال 1389 به صورت مکانیزه صادر شده است و شناسنامه دست نویس در ادارات ثبت احوال برای افراد داده نشده
 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :