آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218035
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 10:39
تعداد بازدید : 1252

قوه قضاییه اسامی 8 هزار کانال تلگرامی را به وزارت ارتباطات فرستاد

وزیر ارتباطات با بیان اینکه قوه قضاییه فهرست 8 هزار کانال تلگرامی را فرستاده است گفت: با بررسی های انجام شده برخی از این کانال ها که حاوی مسایل غیراخلاقی هستند، مسدود می شوند.

وزارت ارتباطات - محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه اولین همایش ملی فناوری کوانتومی با بیان اینکه یکی از بهره برداران فناورری کوانتوم وزارت ارتباطات است افزود: بر این اساس باید اولویت های پژوهشی تعریف و این اولویت ها به مراکز پژوهشی وابسته با وزارت ارتباطات ارایه شود.
او افزود: به منظور کاربردی کردن فناوری کوانتوم در عرصه های فناوری ارتباطات با سازمان انرژی اتمی نشستی برگزار خواهیم کرد و در این زمینه تلاش می کنیم از طریق مراکز تحقیقاتی و وزارت ارتباطات از پروژه های این حوزه به عنوان طرح های زیرساختی حمایت کنیم.
وزیر ارتباطات با بیان وضعیت کانال های تلگرامی حاوی محتوای مخالف با ارزش های کشور گفت: ملاحظات فرهنگی در فضای مجازی بسیار حایز اهمیت است، از این رو باید در عرصه فضای مجازی حاکمیت کشور لحاظ شود.
وی با بیان اینکه کشیدن موضوعاتی مانند تعداد کانال های در دسترس و همچنین تعداد کانال های بسته شده در رسانه ها کمکی به حل مسایل نمی کند، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد به جای دعوا کردن در عرصه رسانه در عرصه اجرا نیز هماهنگی هایی صورت گیرد.
جهرمی ادامه داد: در حال حاضر در اصول و قوانین، اختلافی میان مدیران دستگاه های قضایی و دستگاه های اجرایی وجود ندارد و ما تلاش خواهیم کرد تا برای صیانت از فرهنگ اقدام کنیم.
وی افزود: دراین راستا لیستی از سوی دادستانی کشور به وزارت ارتباطات ارسال شده  که در آن اعلام شده باید با ۸۰۰۰ کانال برخورد لازم صورت گیرد.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه بررسی ۸۰۰۰ کانال در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است، یادآور شد: بررسی ها نشان داد که برخی از این تعداد دارای مصادیق غیراخلاقی بودند که برای مسدود کردن این کانال ها اقدام و گزارش آن به دادستانی اعلام شده است.
وی ادامه داد: ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این حوزه ساماندهی شود و در این عرصه از قوه قضاییه کمک خواهیم گرفت.
جهرمی با بیان اینکه بررسی مدل فروش اینترنت در دستور کار قرار دارد، گفت: ظرف یک ماه آینده این مساله حل می شود ولی ما به سمت فروش اینترنت غیر حجمی در عرصه خانگی حرکت خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات ادامه داد: اختلاف نظری درباره فیلترینگ وجود ندارد. برای فیلترینگ یا نیاز به حکم مستقیم قاضی وجود دارد یا مصوبه کارگروه تعیین مصادیق و در این مساله کسی اختلاف نظری ندارد.
در عین حال در برخی از موارد نیز اختلاف نظراتی وجود دارد. یکی از موارد اختلاف رای گیری است که آن هم اقتضائات خود را طلب می کند و در کارگروه تعیین مصادیق نشست هایی برای حل اختلافات در حال برگزاری است.
او همچنین به ممنوعیت اپلیکیشن های ایرانی در اپل پرداخت و توضیح داد: وقتی کشور حرکت خود را به سمت رشد و توسعه آغاز کرد، نقطه قوت آن توسعه علم است؛ ولی دشمن به سمت منع و محروم کردن مردم از فرایندها حرکت می کند و اخیرا این همان اقدامی است که دولت آمریکا با فشار بر شرکت اپل انجام داده است.
وی گفت: اگر تعاملی دراین زمینه صورت نگیرد، وزارت ارتباطات دستش در این زمینه خالی نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :