آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218037
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 10:43
تعداد بازدید : 549

رونق بازار تجهیزات محافظتی کالاهای الکترونیکی

گرانی کالاهای کامپیوتری، لوازم صوتی و تصویری و به صورت کلی کالا و تجیهزات حوزه آی تی و دیجیتال اگرچه موجب رکود بازار این کالاها شده است؛ اما از سوی دیگر باعث رونق بازار تجهیزات ایمنی شده است.

فناوران- کالاهایی مانند ترانس و محافظ ها ی کالاهای الکترونیکی و همچنین دستگاه ها ی UPS که بیشتر کاربردی اداری و سازمانی دارند تا خانگی؛ اما حالا گویا این کالاها از سوی کاربران خانگی هم مورد توجه قرار گرفته اند.
در کنار این کالاها، بازار نرم افزارهای آنتی ویروس هم رونق همیشگی خود را دارد.
کارشناسان می گویند: به نظر می رسد کاربران کالاهای کامپیوتری و دیجیتال دریافته اند که پیشگیری بهتر از تعمیر و رفع عیب دستگاه ها ست و به همین دلیل در بازار کالاهای سخت افزاری و نرم افزاری ایمنی و امنیتی شاهد یک رونق نسبی هستیم.
به گفته آنها در حال حاضر بازار دستگاه ها ی UPS در انواع مختلف رونق دارد و علاوه بر کاربران اداری و سازمانی، کاربران خانگی نیز برای خرید این کالا اقدام می کنند. محمد غدیری، یکی از فعالان بازار در این باره می گوید: سخت گیری ها ی شرکت ها ی بیمه که کالاهای کامپیوتری را بیمه می کنند و همچنین شرکت ها یی که خدمات پس از فروش بابت کالاها ارایه می دهند، در رونق بازار تجهیزات ایمنی موثر بوده است. 
زیرا این شرکت ها خسارت ناشی از بروز نوسانات برق را پرداخت نمی کنند و به مشتریان خود نیز اعلام  کرده اند که باید از تجهیزات ایمنی برای تامین امنیت نوت بوک و کامپیوترهای شان استفاده کنند.
به گفته وی همین موضوع موجب شده است که کاربران رایانه برای خرید تجهیزات ایمنی اقدام کنند. این فعال بازار با بیان رشد تقاضا برای تجهیزات ایمنی می گوید: به دلیل رشد تقاضا و گرانی دلار قیمت ها حدود 10 تا 15 درصد در مقایسه با گذشته افزایش یافته است؛ اما خریداران برای جلوگیری از آسیب به دستگاه ها برای خرید اقدام می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :