آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218038
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 10:57
تعداد بازدید : 937

پس از بررسی شکایات واصله به دبیرخانه هیات عالی نظارت

اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی دو هفته دیگر آغاز به کار می کند

عضو منتخب هیات مدیره اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی درباره زمان آغاز به کار اتحادیه گفت: طبق ماده ۲۰ آیین نامه اجرایی نحوه تشکیل و برگزاری انتخابات اتحادیه های کشوری، داوطلبان سه روز کاری فرصت دارند شکایات خود را درباره روند انتخابات با ذکر دلایل و مستندات به صورت مکتوب به دبیرخانه هیات عالی نظارت ارجاع دهند، پس از آن دبیرخانه حداکثر ۱۵ روز فرصت دارد تا به بررسی شکایات واصله بپردازد.

ایسنا - فرشاد وکیل زاده افزود: بر این اساس چنانچه تا پایان چهارم شهریور شکایتی در دبیرخانه ثبت نشود، دبیرخانه موظف است بلافاصله با دعوت کتبی از اعضای هیات مدیره و بازرس برای تحویل اعتبارنامه های آنها اقدام کرده و پس از آن عملا اتحادیه جدید شروع به کار می کند. اما چنانچه اعتراضی به دبیرخانه ارسال شود، شروع به کار اتحادیه حداکثر تا ۱۵ روز و تا زمان بررسی شکایات به تعویق خواهد افتاد.
وی در پاسخ به اینکه بر اساس نتایج انتخابات، دو نفر از اعضای هیات مدیره دارای رای یکسان بوده و برای تعیین سمت باید توافق انجام شود، توضیح داد: برای تعیین سمت دبیر هیات مدیره و خزانه دار باید توافقی صورت بگیرد که درباره آن در حال مذاکره و تبادل نظر هستیم. چنانچه توافقی حاصل نشود، این کار از طریق قرعه کشی انجام خواهد شد، امیدوارم با توجه به حاشیه های موجود و تبادل نظرهایی که بین اعضا صورت می گیرد، این توافق به بهترین شکل ممکن انجام شود تا شاهد تولد اتحادیه ای قوی باشیم.
وی افزود: البته تایید کسب و کار اینترنتی از سوی یک موسسه و مرکز ثالث می تواند بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را داشته باشد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوءاستفاده شود، می تواند برای شکایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه کند. اما اینکه چه کسی مسوول این امر باشد مورد مناقشه است.
وکیل زاده درباره شایعات روزهای اخیر مبنی بر اینکه برخی از اعضای منتخب وابسته به شرکت های دولتی دارای نگاه دولتی و حتی فاقد کسب وکار اینترنتی هستند، تصریح کرد: دوستانی که به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شده اند، بر اساس چارچوبی که قانون نظام صنفی مشخص کرده و از سوی هیات عالی نظارت بررسی شده، تایید صلاحیت شده اند و قانون هم محدودیتی از این باب در نظر نگرفته است. لذا منع قانونی برای تایید صلاحیت این افراد وجود نداشته 
است.
او ادامه داد: اما نکته مهم این است که در حال حاضر بر اساس آرا، فردی که به عنوان رییس این اتحادیه انتخاب می شود که از جمله افراد فاقد سابقه فعالیت دولتی است. همچنین در صورت انتخاب من به عنوان دبیر، دیگر شائبه دولتی بودن این اتحادیه از بین می رود و اتحادیه می تواند بدون حاشیه، کار خود را آغاز کند. زیرا بنده فاقد هرگونه سابقه و نگاه دولتی بوده و بیش از پنج سال است که یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده ام.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :