آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218040
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 10:58
تعداد بازدید : 579

چرا کارت های هدیه بانکی به شتاب متصل نیست؟

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که دلیل شتاب نبودن کارت های هدیه صادر توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در خودپردازها چیست؟

اخبار بانک - صدور کارت های هدیه خدمتی جذاب و جالب توجه است که چند سالی توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری صورت می پذیرد.
بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای ارایه کارت های هدیه تبلیغات گسترده و وسیعی را انجام می دهند و تلاش دارند سهم مناسبی از بازار برای خود دست و پا کنند.
کارت های هدیه صادره توسط بانک ها و موسسات تنها در دستگاه های کارتخوان قابلیت نقدینگی و خرید دارد. همچنین علاوه بر دستگاه های کارتخوان فقط در خودپرداز های بانک صادرکننده کارت هدیه می توان برداشت وجه کرد.
کارت های هدیه جزو منابع ارزان قیمت بانک ها و موسسات است و هیچگونه سود سپرده ای به آنها پرداخت نمی شود. با توجه به هزینه کارت صادره برای مشتریان که پرداخت آن توسط خود بانک صورت می گیرد، بانک ها تلاش می کنند هزینه دیگری را برای خود تحمیل نکنند. به همین علت است که بانک ها و موسسات مالی و اعتباری قابلیت نقدشوندگی در خود پردازهای سایر بانک ها و موسسات را برای کارت های هدیه مسدود کرده اند. برداشت ۲۰۰ هزار تومان از خودپرداز های عضو شبکه شتاب هزینه حدود دو هزار تومانی را برای بانک صادرکننده کارت به همراه دارد که باعث مسدود کردن نقدشوندگی کارت ها هدیه در خودپردازها شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :