آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218050
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 11:25
تعداد بازدید : 435

باتری ها ی قدیمی لپ تاپ برق منازل را تامین می کنند

شرکت تسلا مدتی است سیستم ها ی تامین برق خانگی موسوم به پاوروال را عرضه می کند که از باتری ها ی قابل شارژ مجدد لیتیومی تشکیل شده است.


مهر – بر اساس گزارش فیوچریسم، با استفاده از پاوروال می توان برق مورد نیاز منازل را تامین کرد و انرژی خورشیدی را برای استفاده شبانه در منازل ذخیره سازی کرد.
اما همه شهروندان از بودجه کافی برای خرید پاوروال برخوردار نیستند و لذا استفاده از باتری ها ی بازیافت شده لپ تاپ ها می تواند جایگزینی مناسب برای پاوروال ها ی گران قیمت محسوب شود.
قیمت پاوروال در بازار ۵۵۰۰ دلار است و گزینه ای مناسب برای استفاده عموم تلقی نمی شود. با استفاده از مجموعه ای از باتری ها ی لپ تاپ ها می توان به میزان کافی انرژی برق برای تامین نیاز منازل ذخیره کرد و نکته مهم این است که این روش به اندازه استفاده از پاوروال ها ی ساخت تسلا کارآیی دارد.
جو ویلیامز یکی از محققانی است که با استفاده از مجموعه ای از باتری ها ی بازیافت شده لپ تاپ ها یک پاوروال خانگی ساخته و می گوید که از این طریق به راحتی توانسته برق مورد نیاز را در منزلش تامین کند.
در حالی که پاوروال تسلا قادر به تامین ۱۴ کیلووات ساعت انرژی است، با نمونه ها ی شخصی تولید شده توانسته اند تا ۲۸ کیلووات ساعت انرژی فراهم آورند. این رقم درباره پاوروال تولیدی پیتر ماتیوس به ۴۰ کیلووات ساعت انرژی هم رسیده
 است.
برای تولید چنین پاوروال ها ی قدرتمندی از ۱۸۶۵۰ باتری لیتیومی بازیافتی استفاده شده و با توجه به اینکه هزینه خرید هر یک از این باتری ها از ۵ دلار فراتر نمی رود، می توان بسته به توان اقتصادی هر فرد پاوروال ها ی خانگی طراحی کرد.
امروزه ۹۵ درصد از باتری ها ی لیتیومی لپ تاپ ها بعد از مستعمل شدن در آمریکا بازیافت نشده و دور انداخته می شوند و درصورت استفاده مجدد از آنها منبعی مناسب برای کاربرد انرژی خورشیدی در قالب پاوروال فراهم می آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :