آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218054
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 11:30
تعداد بازدید : 622

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت اعلام کرد

ثبت ۴۰۰۰ انبار در سامانه جامع انبارها

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۰۰۰ انبار در سامانه جامع انبارها به ثبت رسیدند.

مهر - عباس تابش در چهارمین کنفرانس صنعت پخش ایران با بیان اینکه امروز شرکت های پخش در راستای ماده ۲۳ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه شفاف سازی و روان سازی شبکه های توزیع، مدرسان وزارت صنعت هستند، گفت: به استناد قانون مجلس، شناسنامه دار کردن شرکت های توزیع و ارایه کدرهگیری به کالا در کنار شناسنامه دار کردن انبارهای محل نگهداری، ازجمله اولویت های اصلی وزارت صنعت بوده که در دست انجام است.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، افزود: دستورالعمل شناسنامه دار کردن کالا آماده و برای اجرا ابلاغ شده؛ ضمن اینکه سامانه های مرتبط با آن نیز در حال اجرایی شدن است که بر این اساس به وزارت صنعت کمک می کند تا موضوع توزیع کالا را به بهترین شکل ساماندهی کند.
وی گفت: با کمک شرکت های پخش، توانستیم چهار هزار انبار را در سامانه انبارها شناسایی کرده و امروزه به عنوان یکی از پیشقراولان مبارزه با قاچاق، از خدمات شرکت های پخش بهره بگیریم؛ به نحوی که این شرکت ها امکان حضور کالاهای قاچاق را در زنجیره توزیع خود نمی دهند.
تابش ادامه داد: به استناد قانون، عرضه کالاهای بدون شناسه داخلی و خارجی در حوزه کالاهای هدف، خلاف قانون است و بر اساس دستورالعمل صادر شده برای آن عمل می شود؛ به این معنا که کالاهای وارداتی و تولید داخل و نیز حمل کالا باید بر اساس شناسه انبار صورت گیرد و انبارداران خود را در سامانه جامع ثبت نام کنند.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اکنون شناسایی مراکز مهم نگهداری کالا حایز اهمیت بوده و شرکت های پخش باید در سامانه جامع انبار، محل نگهداری کالاهای خود را رجیستر کنند؛ چراکه اگر این روند طی نشود، کالاهای آنها به منزله قاچاق محاسبه شده و مراجع ذیربط، با آن به عنوان مبادرت در توزیع کالاهای قاچاق برخورد خواهند کرد.
این مقام مسوول در وزارت صنعت با بیان معرفی پنج شرکت بزرگ لجستیک در سال جاری از سوی وزارت صنعت خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تلاش داریم تا زمینه ساز معرفی پنج شرکت بزرگ لجستیک شویم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :