آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218060
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 11:37
تعداد بازدید : 1119

ساخت باتری موبایل با ظرفیت شارژ دو برابر

محققان طرح جدیدی برای باتری ارایه کرده اند که در آن از منیزیم استفاده می شود. باتری جدید بدون خطر اشتعال دستگاه را شارژ می کند و ظرفیت شارژ آن دو برابر باتری های لیتیومی فعلی است.

مهر - محققان طرح جدیدی برای باتری کشف کرده اند که می تواند به طور ایمن و بدون خطر انفجار دستگاه ها را شارژ می کند. به اعتقاد دانشمندان باتری های منیزیمی ایمن تر از نسخه های لیتیومی است که احتمال دارد آتش بگیرند؛ اما تاکنون قابلیت ذخیره انرژی محدودی داشته اند.
طرح جدید باتری به طور قابل توجهی ظرفیت ذخیره سازی را دوبرابر نسخه های لیتیومی فعلی می کند. همین امر به تولید باتری هایی با انرژی بالاتر و قیمت کمتر منجر می شود که برای دستگاه های الکترونیکی بسیار مناسب هستند. طبق تحقیق جدید، کاتد باتری(الکترودی که برق در آن جریان می یابد)، سبب افزایش فضای ذخیره سازی می شود. محققان پیش از این تصور می کردند پیوندهای کلرید منیزیم باید قبل از قرار دادن داخل باتری شکسته شود اما طرح جدید دقیقا برعکس این روند عمل می کند. در این طرح با اضافه کردن مونوکلورید منیزیم به عنوان میزبان انرژی ذخیره می شود.
به گفته محققان باتری جدید ظرفیت mAH/g400 دارد حال آنکه نسخه های قبلی باتری منیزیمی mAH/g100 ظرفیت داشتند. ظرفیت کاتد در باتری های لیتیومی معمول mAH/g 200است. البته ولتاژ باتری جدید همچنان کم و در حدود یک ولت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :