آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218072
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1396 11:57
تعداد بازدید : 1195

فناوری بازی، حالت های چهره را بلادرنگ بازسازی می کند

هر روز فضای مجازی به دنیای واقعی نزدیک تر می شود و درواقع بازی های ویدیویی را واقعی تر می کنند. علاوه بر این، نحوه تعامل انسان ها با این فضای مجازی نیز هر روز راحت تر می شود. تاکنون بازی هایی را دیده اید که می توانید در فضای آنها در همان زمان بازی پینگ پنگ کنید یا حتی حرکات موزون همزمان با آنها انجام دهید. این بازی ها مجهز به فناوری هایی هستند که حرکات کاربر را تشخیص می دهند. اما اکنون یک استودیوی بازی فناوری را توسعه داده است که چهره کاربر را در آن واحد تشخیص می دهد و آن را بازسازی می کند.

Mashable- به نظر می رسد که هدف از این کار، برداشتن قدمی دیگر در واقعی تر شدن ارتباط میان کاربران در بازی است. استودیوی Cloud Imperium Games و برند Faceware Technologies، شرکتی که تجربه کار بر انیمیشن صورت و ثبت حرکات در بازی هایی مثل GTA 5 و «دستینی» را دارد، با همکاری هم این فناوری را توسعه داده اند. 
برای کاربری این فناوری، حتی امکان استفاده از یک وب کم عادی هم وجود دارد. البته کمپانی Faceware یک حسگر حرکتی را که عملکرد دقیق تری دارد، برای انجام این کار در نظر گرفته است. این وب کم خاص از حسگرهای خاصی نیز تشکیل شده است که سه تفاوت عمده را در مقایسه با وب کم های عادی ایجاد کرده است.  تفاوت اول در نرخ فریم است. سرعت فریم مورد نیاز برای ثبت حرکات لب، چیزی بین 40 تا 45 فریم بر ثانیه است، اما اکثر دوربین های معمولی به نرخ 30 فریم در ثانیه محدود شده اند. علاوه بر این، سنسور Faceware برای کار در نور کم نیز طراحی شده است. عنصر روشنایی در میزان خواندن حرکات و عبارات تاثیرگذار و به این جهت مهم است تا به دوربینی دسترسی داشته باشیم که عملکرد مناسبی حتی در زمان محدود شدن نور اتاق به نور صفحه نمایش داشته باشد. یک تفاوت دیگر مربوط به لنز آن می شود. اکثر دوربین های ساخته شده دارای لنزهایی با زاویه عریض هستند که برای اتاق های بزرگ تر مناسب هستند، این لنزها روی کاربر خاص متمرکز نشده اند و درنتیجه چهره کاربر در تصویر بسیار کوچک تر (با پیکسل کمتر) خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :