آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218106
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1396 10:48
تعداد بازدید : 864

کسب وکارهای کوچک از آمازون یاد بگیرند

آمازون به عنوان بزرگ ترین فروشگاه آنلاین جهان با شیب مناسب در حال رشد است و امروزه با خریدهای بزرگ تجاری مانند Whole Foods و همچنین پروژه های جاه طلبانه اش معروف است. اما باید بگویم که جمع آوری داده از رفتار مشتریان، تبدیل آن به اطلاعات و استفاده از این اطلاعات برای افزایش فروش، رمز موفقیت آمازون در خرده فروشی است که کسب وکارهای کوچک باید از آن یاد بگیرند. در واقع، چالش اصلی که کسب وکارهای کوچک با آن مواجه هستند و آمازون به خوبی توانسته آن را حل کند، داده های مشتریان است. استارت آپ ها بر اساس روابط با مشتری ها تاسیس می شوند و کارآفرینان می دانند که موفقیت آنها بسته به خدماتی است که به مدت طولانی به مشتریان ارایه می دهند. آنها بهتر از هر کسی باید مشتری و راه های برطرف کردن نیازهای او را شناسایی کنند.

جان سوانسیگر
jswanciger@
از نظر من، آمازون بهتر از خود مردم، آنها را می شناسد. این شرکت می داند که خریداران قبل، حین و بعد از خرید، چه چیزهایی را مدنظر دارند. غول تجارت الکترونیکی به خوبی می داند که دفعه بعد چه چیزی را به مشتری مورد نظر پیشنهاد بدهد. همین تکنیک باعث شده است که نرخ تبدیل بازدیدکننده به خریدار در این فروشگاه بسیار بالا باشد.
تا چند وقت پیش آمازون فقط در دنیای آنلاین یکه تازی می کرد، اما اکنون این شرکت در حال انتقال قدرت آنلاینش به دنیای آفلاین است. این روند را می توان از خرید شرکت های هول فودز، کتاب فروشی های آفلاین و مکان هایی که این شرکت برای تحویل خرید آنلاین مشتریان در نظر گرفته، متوجه شد. حتی سرویس پرایم این شرکت نیز کم کم به سمت دنیای آفلاین می رود. تحویل دو ساعته این سرویس کم کم به گونه ای خواهد بود که تنها محصولات موجود در انبارهای نزدیک با این سرعت تحویل داده می شوند. نکته مهم این است که آمازون می داند چه محصولی را چه موقع و در چه انباری ذخیره کند تا بتواند نیازهای مشتری های ویژه سرویس پرایم را به خوبی برطرف کند.
با اطلاعاتی که این شرکت از فروش های آنلاین خود و آنالیز رفتار مشتریان کسب کرده است، به خوبی می داند که هر مشتری چه زمانی چه چیزی را از چه مکانی خرید خواهد کرد. مانند تجارت آنلاین، آمازون در دنیای آفلاین نیز می تواند با توجه به تاریخچه خرید، تاریخچه مرور وب، نظرات، محصولات مورد علاقه و دیگر اطلاعات، محصول مورد نظر شما را تامین کند. علاوه بر آن، حتی اگر محصول در فروشگاه آفلاین وجود نداشته باشد، اگر عضو سرویس پرایم باشید، می توانید آن را ظرف ۴۸ ساعت و با تحویل رایگان خریداری کنید.
در کل باید بگویم که برای استارت آپ ها شناخت مشتریان، دریافت داده از آنها و استفاده از این داده ها برای افزایش وفاداری مشتریان لازم است و برای این کار نیز می توانند از ابزارهای تحلیلی زیادی که برای دریافت داده از مشتریان در وب سایت ها طراحی شده، استفاده کنند. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :