آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218151
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1396 11:54
تعداد بازدید : 1009

50 میلیارد دلار

گوگل قابلیت های ویژه ای برای تراشه های کامپیوتری تایتان فراهم کرده که موجب می شود این تراشه بتواند مزایای امنیتی ویژه ای را در محیط های ابری به کاربران ارایه کند.

ایتنا- گوگل در راستای رقابت بر سر تصاحب بازار خدمات ابری به تازگی اقدام به ارایه خدمات ویژه ای کرده است تا بتواند شرکت های آمازون و مایکروسافت را پشت سر بگذارد. در این راستا نیز گوگل با افشای اطلاعات فنی جدید در زمینه تراشه های کامپیوتری تایتان، برنامه های ویژه امنیتی خود را برای محیط های ابری به رسانه ها ارایه کرده است.
گوگل امیدوار است تا بتواند به کمک اعمال این سیستم جدید، درآمدی بیشتر از رقم ۵۰ میلیارد دلار -پیش بینی شده توسط بنگاه های تحلیلی- را از بازار صنایع ابری به دست بیاورد. به همین دلیل نیز سخنگوی گوگل در پست بلاگ خود اطلاعات سیستم امنیتی تراشه تایتان در محیط های ابری را به صورت رسمی ارایه کرده است.
تایتان می تواند سخت افزارها را اسکن کند و مطمئن شود که با مشکلات و رخنه های امنیتی روبه رو نیستند، در صورتی که تغییری درباره ساختار استاندارد امن وجود داشته باشد، آنگاه تایتان از بوت شدن دستگاه جلوگیری خواهد کرد.
این اقدام گوگل می تواند به خوبی مورد استقبال قرار بگیرد؛ زیرا بسیاری از مدیران دیتاسنترها از اینکه مجرمان سایبری و هکرها بتوانند از طریق سخت افزاری به داده های ابری آنها دست پیدا کنند، واهمه دارند.
براساس گفته های مدیران گوگل، هیچ یک از دو شرکت آمازون و مایکروسافت که به ترتیب ۴۱ و ۱۳ درصد از بازار خدمات ابری را در اختیار دارند، چنین خدماتی را به کاربران خود ارایه نمی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :