آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218185
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 8:2
تعداد بازدید : 1344

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

آماده تصویب قوانین جدید برای استارت آپ ها هستیم

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام آمادگی کرد این شورا قوانینی را برای رفع مشکل بیمه کسب و کارهای نوپا تصویب کند.

فناوران - ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور در بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: به زودی مالکیت و دارایی های معنوی بخش بزرگ اقتصاد را تشکیل می دهند و اگر مورد توجه قرار نگیرند، ما در جامعه دچار عقب ماندگی خواهیم شد. 
وی گفت: در صورتیکه در این زمینه قانونی تصویب نشود در واقع بخش بزرگی از دارایی یک فرد بدون ارزش و قیمت گذاری خواهد بود. 
فیروزآبادی با بیان اینکه گسترش تکنولوژی به خصوص در حوزه ICT  در جامعه عدم تعادل ایجاد می کند، گفت: وظیفه مرکز ملی فضای مجازی سیاست گذاری است و در این حوزه باید نهادهای مربوطه اقدام به قانون گذاری کنند که باتوجه به اینکه در این زمینه با تاخر مواجه هستیم، باید خود جامعه تکنولوژی کمک کند تا با بزرگ کردن اندازه بازار در قدرت توازن ایجاد شود. 
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره مشکلات استارت آپ ها در حوزه های بیمه، ایجاد فضای رقابتی در بازار، نیروی انسانی متخصص و قوانین جرایم سایبری گفت: براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی کشور مدیریت و نگهداری شبکه ها نباید توسط شرکت های خارجی صورت گیرد و باید شرایط برای فعالیت شرکت های داخلی در این زمینه فراهم شود که این موضوع در حال پیگیری و اجراست. همچنین در خصوص قوانین بیمه و رفع موانع آن برای فعالیت استارت آپ ها آمادگی داریم تا در صورت نیاز مصوباتی داشته باشیم. 
وی با بیان اینکه در رابطه با حل مشکلات جرایم سایبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می کند، افزود: در نظام آموزش عالی نیز کشور نیاز به نیروی انسانی متخصص در حوزه های کدنویسی و امنیت دارد که باید هرچه سریع تر در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.  فیروز آبادی گفت: جهان امروز با توسعه فضای مجازی با انبساط بزرگی روبه روست و درواقع در فضای مجازی ما تولید میدان می کنیم و حرکت در این میدان نیروها را جابه جا می کند که یک فضای بسیار پیچیده و مرکب است و حتی در غرب نیز برای مدیریت بر آن با چالش روبه رو هستند.
براساس این گزارش در این بازدید محمد جعفر صدیقی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گزارشی از عملکرد و فعالیت دانشجویان و استارت آپ های فعال در این پارک ارایه کرده و مدیران استارت آپ ها به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :