آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218186
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 8:3
تعداد بازدید : 1504

وزیر ارتباطات به مدیران استانی دستور داد

ضرب الاجل برای ارایه آمار دقیق وضعیت ارتباطات در استان ها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به همه مدیران استان ها گفت: تا یک ماه آینده آمار دقیقی از حوزه ارتباطات در شهرستان ها و روستاهای استان خود به تفکیک ارایه کنند تا کمبودها و مشکلات مناطق مختلف به صورت شفاف احصا و برای رفع آنها اقدام شود.

فناوران - محمد جواد آذری جهرمی در نشست مدیران فاوای استان ها با بیان اینکه ساختار کنونی ادارات کل استان ها مناسب نیست، گفت: انتظاراتی که ما در استان ها داریم با این ساختارها تناسب ندارد.
وی با بیان اهدافی که در برنامه ششم توسعه برای بخش فاوا در نظر گرفته است، گفت: ارزش زیربخش مخابرات سالانه باید 4/19 درصد رشد داشته باشد و در طول 5 سال در یک توسعه متوازن 5/2 برابر شود. همچنین سالانه 100 هزار شغل در این حوزه ایجاد شده که تمام این آمار نشان می دهد در پایان برنامه ششم توسعه، به 5 برابر وضع موجود برسیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای رسیدن به این اهداف نیاز به مدیر مطلع درباره عرصه بازار در استان ها داریم که از مشکلات و وضعیت کل شهرستان ها و روستاهای استان خود آگاه باشد و همچنین آمار درآمد اپراتورها و تعداد کاربران آنها در شهرستان ها  و سرانه هزینه هر فرد برای ارتباطات را به تفکیک و دقیق ارایه دهد.
وی با بیان وجود 8300 باجه پست بانک در کل کشور، افزود: با این وجود هنوز 30 درصد مناطق کشور مجهز به باجه پست بانک هستند و در 70 درصد مناطق ایران پست بانک وجود ندارد که این اقدام نیاز به اراده و عزم جدی دارد.
آذری جهرمی با بیان  اینکه مدیران ICT استان ها درباره مردم استان خود مسوول هستند، گفت: تمام مسایل و مشکلات استان ها در حوزه ارتباطات را بازگو کنید تا برای حل این مشکلات تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.
وی خطاب به همه مدیران استانی ادامه داد: تا یک ماه آینده آمار دقیقی از حوزه ارتباطات در شهرستان ها و روستاهای استان خود به تفکیک ارایه کنند تا کمبودها و مشکلات مناطق مختلف به صورت شفاف احصا و برای رفع آنها اقدام شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رونق کسب و کارها شعار اصلی ما در این دوره است، افزود: برای ایجاد کسب و کارها ضرورت دارد که زیرساخت های ارتباطی کامل شود و اگر در روستاها زیرساخت های ارتباطی کامل نباشد، به این معنی است که بخشی از مردم را از بازار ICT خارج کرده ایم.
وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال به صورت جدی باید عمل کنیم، گفت: در صورت نیاز مراکز مشاوره برای کسب و کار های نو در استان ها ایجاد شود.
آذری جهرمی از مدیران ICT استان ها خواست تا به صورت مرتب با نمایندگان مردم در شهرها و روستاها و همچنین امامان جمعه جلساتی را برای بررسی مشکلات مردم در این مناطق برگزار کنند.
وزیر ارتباطات گفت: با همکاری مراکز مربوطه، فرودگاه ها، پایانه های راه آهن و مسافربری در استان ها را به سرویس وای فای مجهز کنید.
 وی  گفت: ما وقتی برای از دست دادن نداریم و تاکنون هم عقب هستیم و من امید بسیاری به مدیران استان ها برای جبران این عقب افتادگی در این حوزه دارم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :