آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218189
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1396 8:9
تعداد بازدید : 1267

​روایت عضو فراکسیون ولایی مجلس از دیدار با وزیر ارتباطات

آذری جهرمی وعده داد در خصوص تلگرام کار بزرگی انجام شود

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در جلسه این فراکسیون اعلام کرد که در حال تلاش برای توسعه پیام رسان های بومی است.

ایسنا - ابوالفضل حسن بیگی با بیان حضور جهرمی در جلسه صبح دیروز فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: این فراکسیون در راستای برنامه قبلی اش مبنی بر هماهنگی با دولت مبتنی بر نظارت بر برنامه های دولت پیش از آغاز جلسه علنی نشستی را با آذری جهرمی برگزار کرد.
وی با بیان اینکه در این جلسه ۱۲ نفر از اعضای فراکسیون سوالاتی را مطرح کردند، گفت: از جمله موارد مطرح شده موضوع و دغدغه های پیرامون تلگرام بود که از خارج از کشور هدایت می شود.
وی توضیح داد: در حال حاضر اطلاعات همه کسانی که از تلگرام استفاده می کنند اعم از نوجوان، جوان، پیر یا حتی مسوولان و مدیران میانی و ارشد کشور از طریق تلگرام رد و بدل می شود و متاسفانه اخبار درجه یک و محرمانه و سری، حتی پیامک ها و اسناد جمهوری اسلامی ایران نیز از طریق تلگرام منتقل می شود. آن هم در شرایطی که سرورهای تلگرام از خارج از کشور هدایت می شود و به معنای واقعی این اطلاعات در اختیار اجنبی قرار می گیرد.
این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی دررابطه با توضیحات وزیر ارتباطات درباره این دغدغه نمایندگان گفت: آقای جهرمی این توضیح را مطرح کرد که در گذشته اقدامات و مطالعاتی انجام شده اکنون نیز با کمک مجلس و به خصوص فراکسیون ولایی به دنبال تهیه طرح کامل و جامعی هستیم تا حرکت بزرگی درباره مرکز پیامک، تلگرام و فضای مجازی انجام
شود.
به گفته وی وزیر ارتباطات در همین راستا قول داد که برای توسعه پیام رسان های بومی تلاش می کند.
حسن بیگی همچنین گفت: نمایندگان در این جلسه از وزیر ارتباطات در خصوص برنامه اش برای نحوه اجرای برنامه ششم و رفع دغدغه های مقام معظم رهبری درباره نحوه استفاده از فضای مجازی مطالبی را مطرح کردند. چون اخیرا نیز رهبری در دیدار با طلاب تاکید داشتند که می توانند از فرصت های فضای مجازی به نفع کشور و مملکت استفاده کرد.
وی آنتن دهی ضعیف تلفن همراه در برخی شهرستان ها و جاده ها را از دیگر دغدغه های مطرح شده نمایندگان در این جلسه بیان کرد و گفت: در همین رابطه وزیر ارتباطات درباره اقدامات انجام شده توضیحاتی داد و گفت به زودی این مشکل برطرف می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :